SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

PREMIILE MTV ROMANIA - SIBIU 10 MAI PIATA MARE

Discutii legate de proiectele pentru Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 05:45
Despre corina.... la a 2-a piesa ... nu mai stiu cum ii spune .... as putea baga mana'n foc ca a fost playback. Mandinga intr-adevar au dezamagit ... nu tu microfoane nika... si parca au dat si premiul pentru cel mai bun live.
Felicitari Alex si Smiley.... CRBL si cu nu stiu cine a cantat si toti restul care au avut curajul cum spuneam sa cante live.
Cat despre ceilalti.... nu am decat un refren: Lasa-ne... lasa-ne
Cea mai bun? metod? de a-l face pe Dumnezeu s? râd? este s?-i poveste?ti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 11.05.2007 09:40
ma bucur ca ti-a plact ... stiu cat l-ai asteptat... probabil ca noi eram prea obositi si nu eram in fata ca sa simtim atmosfera facuta de acest jamaican trendy :)):)))
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 10:13
Nu l-am vazut pe Marele Om, si am inteles ca a fost singurul pentru care a meritat sa dai banii. Pacat, era imposibil macar sa te apropii de Piata. Nu stiu cine e vinovat, dar sa fi dat 2 mil pe bilet si apoi sa intre tot poporu' si sa ma calce in picioare, asa cum a fost, m-as cam fi ofticat. Buna organizare din nou. M-am consolat cu jazz si prieteni buni la cort. And felt 100 better...
Mergeti si voi la Jazz...OK, e offtopic, imi fac autocritica.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 34
Joined: 19.04.2007 14:52
Location: Oriunde joaca Csu Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 11:33
Organizare de toata KK (scuzati limbaju) ce sa intamplat ieri in piata mare a fost de toata rusinea,rusine organizatorilor,miam cumparat bilet cu 350.000 ca tot omu de rand si dupa posibilitati,iar la intrare un baiat ne marca ca pe vaci cu bratari negre sau albastre,dupa ce ni sau pus acele bratari pe maini,mai incolo un alt baiat care ne indruma unde sa stam,cei cu bratari albastre in fata langa scena,iar cei cu bratari negre in spate de tot,surpriza a fost ca nu sa respectat deloc,eu cu bratara neagra am stat langa scena lipit de ea,desi mi sa spus sa stau in spate,cei care aveau bratara albastra erau cei care au dat bani grei pe bilet si trebuiau sa stea in fata,sau zgariat pe ochii cand au vazut ca sti cei care au dat 350.000 pe bilet au stat in fata si cei cu albastre nau mai avut loc in fata,si eu mas fi enervat,asta a fost doar o prostie din partea organizatorilor,a doua a fost playbackul , de langa scena sa auzit foarte bine si sincer sa va spun cine a cantat live a fost , PARAZITII , IRIS , SEAN PAUL , CRBL atat , in rest tot a fost playback iar la un asemenea spectacol e de toata jena sa faci asa ceva,dar asta este muzica din Romania nu ar trebui sa ne miram,o alta tampenie a fost acele focuri de artifici , miau ars toata bluza,acel foc care cand ii dadea drumu toti se dadeau in spate pt ca te ardea la fata asa puternic era,iar ultima tampenie a fost ca in jurul ore 22:00 sa dat drumu la acces in piata mare pe gratis,cum sa nu te oftici cand tu ai dat o gramada de bani pe bilet iar restul au intrat pe gratis,de toata rusinea organizara,sa le fie rusine,respect pentru PARAZITII , SEAN PAUL , IRIS si CRBL care au cantat live... RESPECT PARAZITII!!!!!!!!
A murit sportul sibian ...
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 11.05.2007 13:07
Nu stiu ce sa zic cu cei care nu au mai puttu intra , sau nu au avut locurile pentru care au palatit, dar lumea ar trebui sa se invete minte si sa vina din timp la spectacol .. in articolele de pe site scria ca incepe un wormup party pe la 19:00

Generatia MTV ocupa Piata Mare
Sean Paul este asteptat sa ajunga in Sibiu tot in jurul dupa-amiezii, MTV insa pastrand in secret locul unde va fi cazat si programul sau in Sibiu. Spectacolul propriu-zis, care va fi transmis in direct de MTV, va incepe in jurul orei 19:00 la scena mica, cu worm-up party-uri.


pe la ora aia a fost destul de lejer, eu am stat la coada maxim 2 minute, pe la ora 20:17 in piata mare nu erau foarte multi , dar dupa garduri era plin lumea, stateau ca sarmalele , asa cum am stat de revelion cand am incercat sa ajung in piata mare .. pe la Imparatul Romanilor am renuntat .. si m-am dus in alta parte.

Image

La primele 2 nominalizari organizatorii au avut ceva probleme cu aparatura ( microfoanele ), dar dupa ce a inceput publicul sa-i huiduie serios s-a rezolvat problema :)

Image

Image

Image


Pozele, filmele si imaginile panoramice o sa le pun mai tarziu pe net.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 11.05.2007 16:18
Primele panorame :

User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 18:35
Si eu am stat tot acasa si m-am uitat la televizor. In mare parte mi-a placut si lasand la o parte toate inconvenientele unora, dupa cate am vorbit si cu altii, multora le-a placut, si, pana la urma, a fost o imagine, renume si cunoastere a Sibiului, a orasului nostru.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 19:03
Pana si mama mea a stat si s-a uitat cu prietenele ei la televizor si or spus ca le-o placut :lol: Si cica la un moment dat au si regretat ca nu s-au dus si ele :P

Anyway.... fu fain :)
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 21:08
mai postati fotografi vaaaa rooooog :) dak aveti.Am fost si eu in piata si k un sibian zgarcit c is nam luat bilet d frik sa nul iau degeba si sa nu vad nimik ma asteptam sa fie mult mai multa lume in piata dar cand colo pauza. Si d p margine din stanga a scenei se vedea spectacolul perfect fara sa ai nevoie d bilet a fost doar putina inghesuiala pana sa dat drumul inauntru gratis dar a fost bine doar playbacku ma km suparat si vremea rece :( :banghead:
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 11.05.2007 23:04
Am reusit sa pun cateva poze in gelria foto , le gasesti aici :

Poze de la Premiile MTV Romania - Sibiu 2007
User avatar
Posts: 501
Joined: 29.06.2005 17:17
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 23:24
Mai multe poze si aici: http://www.sibiu2007.ro/media/thumbnails.php?album=41

Faina panorama Ovi. Pana la urma am reusit sa ma feresc destul de bine, sa nu-ti stric poza.
Attachments
Ovidiu_Matiu_MTV_26.jpg
Ovidiu_Matiu_MTV_26.jpg (38.13 KiB) Viewed 16673 times
Ovidiu_Matiu_MTV_18.jpg
Ovidiu_Matiu_MTV_18.jpg (62.12 KiB) Viewed 16673 times
Ovidiu_Matiu_MTV_05.jpg
Ovidiu_Matiu_MTV_05.jpg (54.86 KiB) Viewed 16673 times
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 12.05.2007 08:33
haha, ce fain, in poza nu se vede celulita Corinei fluturand...
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 12.05.2007 09:48
thx all nice pictures :)
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 12.05.2007 10:40
Multam, Ovi & Ovi, frumoase poze si panorame.
PS Lasa Ovi (83) daca te vezi si tu, oricum era cam gol pe acolo ;)

Posts: 41
Joined: 02.01.2007 21:49
Location: Sibiu
PostPosted: 12.05.2007 18:36
rebelutza wrote:sunt de parere ca toooot invitatiile fac treaba la evenimente de genul asta.. macar nu te enervezi cand vezi ca intra toti retardatii pe moka, nici macar cu invitatie.... s-a intrat in prostie, au intrat multi tarani, multi oameni care habar nu aveau ce este acolo de fapt..
jenant jenant momentul Heaven... adica mai mult decat jenant a fost super comic si pe aceasta cale il felicit pe dj-ul care a pus discul acela.. bravo omule ca le-ai aratat proastelor alora ca NU stiu ce e aia muzica...!!!
despre Sean Paul..vaaiii de capul lui!!! omul asta e mort fara femeile cu care face ,,muzica" adica: Beyonce, Sasha, etc etc...
Stefan Banica Jr. nu prea avea de ce sa castige 2 premii in seara asta, ptr ca omul asta nu e facut ptr Mtv...el este cu protv-ul...cu muzica asta mai ,..nu stiiu cum sa o numesc...
inca o chestie naspa: am stat 1 ora sa intram , adia sa inaintam 2 metri .. exaaaact 2 metri aveam pana la gardul de intrare si am facut o ora oameni buni.. si imbulzeala, si oameni nebuni..of of ..
sa va spun chiar ca m-am luat in gura cu niste olteni... ? dada , am facut-o si pe asta..
felicitari si ma inclin in fata urmatorilor: Iris.. Directia 5 , Cleopatra Stratan(care i-a umilit , dupa parerea mea , pe toti wannabe artisti ai vremii noastre romanesti - copilutza este mortala) , Suie Paparude , Parazitii, Activ&Dj Project(care au facut un colaj tare dragutz impreuna )....
Imi pare foarte rau ca Loredana nu a fost prezenta la premii :(
Si acum ma retrag, va mai pove eu cand am timp si chef.. numa bine oameni buni!
Ps: mi-am adus aminte: PREA MULT PLAYBACK!!!!! pacat, ptr caRomania are voci frumoase care nu sunt facute ptr playback....damn it!!


1. nu stiu de ce ii consideri retardati pe cei care au intrat fara bilet. ori din invidie ori pt ca ti se pare ca le esti superioara
2. "Stefan Banica Jr. nu prea avea de ce sa castige 2 premii in seara asta, ptr ca omul asta nu e facut ptr Mtv...el este cu protv-ul...cu muzica asta mai ,..nu stiiu cum sa o numesc..." muzica asta mai nu sti cum sa o numesti? pai exact asa sa o numesti MUZICA, pt ca omul canta.
3. Te inclini in fata Directiei 5 ? Hai sa iti spun ceva care poate te va surprinde. Directia 5 a facut PLAYBACK.

cat despre spectacol pe mine m-a lasat cu un gust amar. de la prezentatori care au fost penibili pana la taranul ala de "gigolo" ce umbla in chiloti si pe deasupra se credea si amuzant. Despre celelalte probleme tehnice nu are rost sa mai vorbesc ca a vazut toata lumea cum a fost.
PreviousNext

Return to Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest