SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Reclama RDS si ortografia

In fiecare luna iti dam 2 conturi de internet RDS LINK oferite RDS .
Aici vei gasi regulamentul concursului si numele castigatorilor.

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 31.10.2006 11:14
Mi se pare ciudat pentru o paginä care foloseste numai LIMBA ROMANEASCÄ sä väd indicatii agramate...Mie mi se scuzä, eu folosesc citeva limbi (diacriticele mele sunt datorate programului in care scriu si legäturii international americanizate, care nu inghit semne diacritice romanesti, citeodatä chiar germane si sigur nu maghiare sau cehesti)...
E vorba de pagina de reclamä si concursuri a RDS

http://www.sibiul.ro/concursuri.php

Dau citatul secvential:

"Dacä aveti probleme sau intrebäri.....vä invitäm sä intrati pe forum pentru a vä LÄMURII" (subl. noasträ).

A LÄMURI vb. conj. a IV-a, infinitiv, se scrie cu un singur I....
Deci: corect: A LÄMURI

Salutäri acasä, pästrätorilor de limbä si neam in Sibiul nou...Eu vä läsam repetenti, oricit ar fi urlat INSPECTORATUL SCOLAR SIBIU si tovaräsii de la PARTID...
Georg Schoenpflug von Gambsenberg,
89077 Ulm/Söflingen
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 31.10.2006 15:40
greseala mea :(

Multumesc pt informatie, o sa corectez pagina acum.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 31.10.2006 16:36
initial nu am vrut sa ma bag in discutia asta,dar ma intreb: chiar o greseala atat de mica, sa fie luata la ,,puricat " atat? :roll:
oare oamenii care incearca sa corecteze unele greseli minore, scapate din graba sau nestiinta, chiar nu au gresit niciodata? sau mai mult: oare stiu cat lucreaza domnul Ovidiu Sopa? e posibil sa mai greseasca omul...
scuzati-mi impertinenta( dat fiind faptul ca puteti sa-mi fiti bunic) dar sunt oarecum revoltata ptr acest topic...si inca o intrebare: ati fost cumva profesor de limba si literatura romana? :scratchchin:
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 31.10.2006 18:57
lasa rebelutzo ca e ok asa .. abea facem un site perfect :D

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 31.10.2006 19:31
Trebuie sä-mi cer scuze. Nu stiam cä ovisopa e direct implicat. Dar e pe prima paginä si se vede(a)...Am crezut cä e o paginä de reclamä obisnuitä...Imi pare sincer räu...
Domnule ovisopa, dacä ati corectat minunea "micä", v-as ruga sä stergeti atentionarea mea durä. Nu mai e actualä...
Vä multumesc pentru räbdare,
Georg Schoenpflug von Gambsenberg
89077 Ulm/Söflingen
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 31.10.2006 19:59
[OFFTOPIC]

Rebelutzo.... inteleg ca pe Domnul Georg il "domnesti :) ".... dar eu zic sa nu transformam forumul in unul in care toata lumea domneste pe toata lumea (hai sa nu ne domnim cand nu e cazul) :) .... eu zic ca e deajuns sa incercam sa avem niste discutii constructive si atata timp cat respectul nu lipseste din posturile noastre totul e OK.

Si ca sa revin putin [ONTOPIC] si sa-l cert putin pe Ovi , citez" abea facem un site perfect " abia este corect, abea nu exista in dex, (acu'mi susoteste cineva in spate ca sunt "tigan" in sensu ala de rau)... dar nu cred ca se supara Ovi .... sau...
Cea mai bun? metod? de a-l face pe Dumnezeu s? râd? este s?-i poveste?ti planurile tale de viitor.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 31.10.2006 20:07
pai daca eu sunt direct implicat care e problema ? mie nu trebuie sa mi se "traga cate o palma" ? .. Deci din punctul meu de vedere nu trebuie sa va cereti scuze !
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 31.10.2006 20:11
hai ca deja am obrajii rosii de atatea palme, ma dor falcile :))
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 01.11.2006 17:37
all right... eu incerc sa ,,domnesc'' pe acest domn, ptr ca, in primul rand nu-l cunosc, si in al doilea rand e mai mare decat mine cu ohooo...
intr-adevar , daca analizez situatia, si cu gyzmoman ar trebui sa vb cu nenea...dar dat fiind faptul ca il stiu si mi-a permis sa-l tutuiesc, asta si fac
se pare ca ovi sopa ia palme si de la propriul frate apai de la altii....nici nu ma mai mir...carcotasiilor :mrgreen: peace !
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 01.11.2006 19:27
asa da, bine ai REvenit acasa. Asta e Rebelutza pe care o stim noi . Asta imi mai trebuie sa ma intalnesc cu tine pe strada si sa-mi zici Domnu' Lucian..... :P
Cea mai bun? metod? de a-l face pe Dumnezeu s? râd? este s?-i poveste?ti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 03.11.2006 12:39
ha ha ..nu uita ca azi avem forum meet...deci :mrgreen: se pot intampla multe ,,domnule" :mrgreen:
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 57
Joined: 10.11.2005 15:51
Location: Toronto, Canada
PostPosted: 01.07.2008 19:52
"Decat filozof ofticos mai bine magar sanatos" :)

Georg Schoenpflug von Gam wrote:Mi se pare ciudat pentru o paginä care foloseste numai LIMBA ROMANEASCÄ sä väd indicatii agramate...Mie mi se scuzä, eu folosesc citeva limbi (diacriticele mele sunt datorate programului in care scriu si legäturii international americanizate, care nu inghit semne diacritice romanesti, citeodatä chiar germane si sigur nu maghiare sau cehesti)...
E vorba de pagina de reclamä si concursuri a RDS

http://www.sibiul.ro/concursuri.php

Dau citatul secvential:

"Dacä aveti probleme sau intrebäri.....vä invitäm sä intrati pe forum pentru a vä LÄMURII" (subl. noasträ).

A LÄMURI vb. conj. a IV-a, infinitiv, se scrie cu un singur I....
Deci: corect: A LÄMURI

Salutäri acasä, pästrätorilor de limbä si neam in Sibiul nou...Eu vä läsam repetenti, oricit ar fi urlat INSPECTORATUL SCOLAR SIBIU si tovaräsii de la PARTID...
Georg Schoenpflug von Gambsenberg,
89077 Ulm/Söflingen

Return to Concurs @sibiul.ro & RDS

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest