SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Lyoness - recomanzi si castigi

Pentru ca suntem prinsi cu munca de zi cu zi sau cu orice alte activitati care practic ne mananca mai tot timpul liber, am zis ca aici am putea sa ne intalnim la un paharel....de vorba.
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 11.10.2008 10:06
:) am vazut si eu
Nu stiu de ce tipul care a deschis topicul asta (vioxx) si-a ales tocmai locul asta. Poate doar ideea e noua, in rest...
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 05.05.2009 03:53
RODSA:
„Participarea în Lyoness se poate face cu toat? încrederea!”
http://magiccalin.blogspot.com/2009/05/ ... poate.html

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 05.05.2009 07:05
vide citatul corect preluat mai jos..n-are rost sa las incarcata pagina.

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen Deutschland
Last edited by Retras la cerere on 05.05.2009 14:58, edited 1 time in total.
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 05.05.2009 13:28
Stimate domn Georg
Nu stiu de unde atata inversunare asupra acestei postari.
Dupa cum probabil ati vazut nu eu am deschis acest subiect, ci l-am citit si l-am comentat pt ca ma intereseaza. Dupa parerea mea acesta e si rolul unui forum (acesta e un forum, asa-i?). Am putea, ce-i drept, sa fim ascultatori si pt ca un anume domn Georg Schoenpflug von Gambsenberg din Ulm/Söflingen/Deutschland (pardon, Germania) s-a gandit sa faca ordine, sa nu mai folosim aceasta sectiune. Am putea face asta cu totii, eu personal nu sunt tentat sa o fac. In continuare o sa si motivez.
"VI S-A ATRAS ATENTIA x-ORI" - inseamna ca v-ati mai postat o data parerea despre Lyoness si comert in general, fara sa va informati in prealabil asupra subiectului.
"aici sunteti fals..." - ca de obicei, daca in loc sa va precipitati, ati fi urmat linkul respectiv, ati fi observat ca respectivul titlu este de fapt un citat fidel de pe pagina RODSA (nu stiu daca stiti depre ce e vorba).
Ma bucur ca sunteti interesat de postarile mele, dar lasati sibienii sa hotarasca daca ii priveste sau nu subiectul. Aceasta nu e o reclama, e un subiect (ma repet) descis de cineva si care pe noi (se pare) ca ne intereseaza. Daca doriti sa vedeti reclama Lyoness, cautati-o in Austria si o sa ogasiti: pe toate posturile TV si radio, ziare, internet (2/3 dintre site-urile austriece).
"Fals, incompetent, recidivist, nesocializabil" - sper din tot sufletul sa intelegeti ca nu sunt curios de impresia pe care v-am facut-o eu personal si sa acceptati ca noi (romanii) putem sa avem si alte pareri si opinii decat dvs si tinem cu tot dinadinsul la dreptul de a ni le exprima liber. Eu personal nu doresc sa fiu nici reeducat, nici "socializat" de dvs.
Aici s-au exprimat pareri pro si contra Lyoness si asta e normal. Eu si se pare ca si altii (chiar si cei care au scris ca Lyoness e o prostie) suntem interesati de subiect. Daca dvs nu sunteti... cred ca ar fi decent din partea dvs sa nu va apucati sa faceti ordine pe aici (postarea dvs e de fapt offtopic).
Consider ca polemica noastra nu isi are locul potrivit aici (tocmai din respect pt sibieni) si daca mai aveti opinii personale referitoare la competenta sau educatia mea, va rog insistent mi le transmiteti personal pe doarluka@yahoo.com ( binenteles numai daca doriti).

Georg Schoenpflug von Gam wrote:
doarluka wrote:RODSA:
„Participarea în Lyoness se poate face cu toat? încrederea!”
http://magiccalin.blogspot.com/2009/05/ ... poate.html


VI S-A ATRAS ATENTIA x-ORI

aici sunteti fals.. MEREU FALS si INSISTATI.desi titlul rubricii, SSDD (same Shit Different Day) Alta-Zi-Acelasi-Cacat il meritati pe deplin..aici e vorba de Cotidianul Sibian si nu de Reclama pentru Firme.
Exista special rubrica Pagini web..acolo era locul.

In aceasta pagina de web Sibiul.ro este vorba de SIBIU si SIBIENI...


Singurele Dumneavoastra 7 POSTING-uri privesc O FIRMA SI RECLAMA, n-au nimic cu SIBIUL:

http://www.sibiul.ro/forum/search.php?search_author=doarluka


Vi s-a mai scris clar. (vedeti toate posting-urile dinainte.si nu vreti sa va tineti de reguli. Aveti o varsta la care puteti judeca)...

1.Ori nu va orientati in schema paginii Sibiul.ro...deci sunteti elementar incompetent...atunci ce incredere pot sa am in ce recomandati...

2. Ori o faceti VOIT si atunci o consider SFIDARE a forumistilor si a administratorului si a celor ce platesc aceasta pagina PARTICULARA, nu ati dat nici 2 CT/EUR pentru aceasta...

3. Sunteti RECIDIVIST...si nesocializabil (forumul este un grup social cu REGULI..de care NU TINETI CONT), desi vi s-a atras atentia in repetate randuri...


Propun tuturor de acum inainte la acest topic aici nepotrivit si clar ca RECLAMA ..NU RASPUNDETI...


STOP

Este o PARERE PARTICULARA a mea..fiecare face cum judeca...

Dar nu-mi convine sa-si bata cineva joc de membrii acestui Forum SIBIAN..si sa sfideze regulile dupa ce i s-a atras atentia nenumarate ori.


Particular semnat

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen Deutschland
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 21.06.2009 16:48
Cu toate ca nu sunt un forumist fervent am constatat ca Herr G s-a retras. As avea o informatie pe care o sa incerc sa o postez cu prudenta ca nu cumva sa fie luata de careva ca reclama. Informatia as adresa-o strict membrilor Lyoness din Sibiu: dupa ce de putina vreme House of Art, Levi's si Fox au trecut la Casback Card in relatia cu Lyoness, DOMO li s-a alaturat.
*Atentie! Cardul trebuie prezentat inainte de a efectua plata la casa.
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 17.09.2009 21:59
Revin dupa atata timp cu o informatie:
In aceeasi categorie, a comerciantilor parteneri Lyoness, s-au mai inscris de curand Rompetrol si Praktiker.
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 21.12.2009 14:11
Nu am mai postat pe aici de teama de a nu fi considerate aceste postari ca reclama(s-au mai vazut cazuri). Adevarul e ca vad ca daca nu se cearta nimeni pe acest subiect nici nu prea sunt interesati.
Pt cei care totusi sunt interesati: Real-ul a fost inlocuit cu Carrefour Hypermarket, Carrefour Market si Carrefour Express si intre timp a intrat si Diverta in randul partenerilor Lyoness. I'll be back...
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 18.02.2010 21:05
Am mai trecut pe aici pt a-i anunta pe cei interesati ca au mai intrat Diverta, Kika si Vodafone.
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 22.08.2010 22:24
Incerc sa stau cuminte, stiu ca pare reclama, dar nu vreau sa fie decat informatie. Pt cei interesati, Petrom si OMV s-au alaturat partenerilor Lyoness.

Posts: 9
Joined: 03.08.2010 20:44
PostPosted: 09.09.2010 05:44
suna foarte tentant, si ma voi informa si eu, si daca este ok...bin dabei :)
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 10.09.2010 15:47
rstanciu11 wrote:suna foarte tentant, si ma voi informa si eu, si daca este ok...bin dabei :)

Bonurile valorice (voucherele) vor fi disponibile de saptamana viitoare. Este foarte probabil ca angajatii Petrom si OMV sa nu stie sa-ti dea informatii despre Lyoness pt ca pe ei personal nu ii intereseaza de unde vin bonurile. Le accepta fiind bonuri emise de Petrom. La fel se intampla cu Rompetrol sau Lukoil(cu acre lucram deja de cativa ani).
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 22.11.2010 11:25
Intre timp Carrefour a renuntat la bonurile valorice si utilizeaza Cradurile de fidelizare Lyoness.
Pt ca toate aceste informatii sa nu trebuiasca a fi culese de pe net, incepand de joi (in fiecare joi de la ora 18.30) va exista o sesiune de informare la Hotel Ramada. Intrarea libera.
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 13.12.2010 10:02
Un nou comerciant ni s-a alaturat: LEONARDO.
Profitati folosindu-va cardul Lyoness!
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 17.04.2011 20:14
ar fi bine daca magazinele partenere ar si afisa la vedere simbolul lyoness pt ca de multe ori uiti sa-l folosesti :)
User avatar
Posts: 21
Joined: 08.09.2008 20:02
PostPosted: 17.04.2011 21:15
GAS wrote:ar fi bine daca magazinele partenere ar si afisa la vedere simbolul lyoness pt ca de multe ori uiti sa-l folosesti :)

Mie nu mi se intampla niciodata sa uit asa ceva, dar ai dreptate, mai sunt si comercianti care nu au stickerele cu Lyoness la vedere.
PreviousNext

Return to SSDD (same shit different day)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron