SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Ce zice-ti de ADSL?

Ce parere aveti despre oferta de internet din Sibiu. Vom avea o retea metropolitana serioasa?

Posts: 17
Joined: 03.07.2006 18:27
Location: Cisnadie
PostPosted: 09.10.2006 19:43
Romtelecom a scos o noua oferta pt. internet prin adsl. Ce parere aveti despre ea sau adsl in general?
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 09.10.2006 19:46
hehe... din 1 noiembrie o sa am 4 mega la aceiasi bani . Sunt curios cum o sa mearga :)
Cea mai bun? metod? de a-l face pe Dumnezeu s? râd? este s?-i poveste?ti planurile tale de viitor.

Posts: 148
Joined: 20.08.2006 12:07
PostPosted: 09.10.2006 20:36
merge beton.. si mai si maresc viteza in curand.. numa ca abonamentu i un pic mai scump decat astealalte, dar daca ai la ce sa "folosesti" atatea sute de kb/sec se merita.. io am la servici :D
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 10.10.2006 08:18
beton beton, fain fain, dar trebuie sa fim corecti si sa recunoastem ca si pica :twisted: .

Daca imi aduc bine minte in perioada septembrie - octombrie cred ca a picat de vreo 3-4 ori, stiu ca am fost nevoit sa sun la ei, seara i-am sunat sa vedem ce se intampla fara sa ma agit prea mult, dar ziua, cand mi-a picat netul pe la ora 16 i-am zis la ala ca am nevoie urgent de internet pt ca vine un client si fara net nu am ce face .. bla bla .. in max 10 minute am avut net :)

Oricum acum au scazut preturile iar viteza este super misto, singurul dezavantaj pe care il vad eu este ca nu ai metropolitan, in rest este ok ADSL'u .. astept cu nerabdare cei 4mbs .. sa faci download de pe net cu aproape o jumate de MB/s este ceva :D

Voi credeati ca se ajunge la asa viteze intr-un timp asa de scurt ?

Eu sincer, NU ! Dupa nici un an de la lansarea ADSL'ului se ajunge la 4mbit, acum un an nu ma gandeam ca o sa am 2mbit .. apai 4mbit :))

Viteza sunt sigur ca o sa creasca in continuare cu pasila fel de mari, prin Italia am vazut parca niste oferte cu 24mbit pe ADSL la mai putini bani ca cei 2mbiti din Romania :)

PROS
- viteza mare in internet
- serviciul de clienti raspunde mai tot timpul (o singura data nu am prins liber), in general ii prinzi si ziua si noaptea la 3 , la 5 :D

CONS
-nu ai metropolitan
User avatar
Posts: 5
Joined: 13.12.2006 12:37
Location: sibiu
PostPosted: 14.12.2006 11:29
Da...de acord cu PROS. Mai am, insa, si eu cateva buline negre cu privire la ClickNet:
- vreo doua saptamani, pana si-au pus echipamentele la punct pentru noile viteze...picaje repetate (ueori si la intervale de 10 minute)
- e prea scump...
- upgrade-ul pe care l-am cerut (de la 1024 la 2.5 Mb) in data de 10 noiembrie, nu l-am primit nici in ziua de azi, asta in conditiile in care, pe atunci, un operator de la 0800825425 spunea ca, de la data inregistrarii cererii pana la solutionarea ei, nu vor trece mai mult de 10 zile !!!
Personal, voi analiza solutiile wireless pe care le vor oferi alti operatori si voi renunta la Romtelecom in cazul in care oferta celorlalti e mai buna! Mai mult decat atat, daca tot spun ei ca vor ca noi, clientii, sa fim multumiti de serviciile pe care ni le ofera, o sa le pun problema rezilierii contractului pe care l-am semnat cu ei pe motiv ca nu-si respecta in totalitate angajamentele contractuale, amenintandu-i cu trecerea la alt provider (chiar daca asta nu-o doare pe ei prea tare) si cu ANTIRECLAMA (iar asta o sa-i doara)!
De felul meu nu sunt meschin, al naibii si neintelegator, dar...poate ca si nervii si rabdarea mea au o limita...
R E M E M B E R E L V I S P R E S L E Y ?
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 14.12.2006 11:48
nu stiam la care din ultimele tale posturi sa raspund ca amandoua imi plac, pentru ca vad ca esti rau de tot :) si asta trebuie sa fie atitudinea fata de tot ce nu merge in romania.... doar doar se schimba ceva
Un lucru e clar : la capitolul servicii romania sta prost de tot si in mare parte la asta contribuie mentalitatea noastra (zic a noastra pentru ca vb in general de noi, romanii)
Cea mai bun? metod? de a-l face pe Dumnezeu s? râd? este s?-i poveste?ti planurile tale de viitor.

Return to Internet in SIBIU

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron