SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

vreau internet dar nu stau in localitatea sibiu

Ce parere aveti despre oferta de internet din Sibiu. Vom avea o retea metropolitana serioasa?

Posts: 5
Joined: 20.11.2006 12:47
PostPosted: 20.11.2006 13:02
am si eu o intrebare pentru cei mai priceputi ca mine. cum fac sa imi bag netu daca nu stau in sibiu? vreau internet in sura mare!!! daca ma poate ajuta cineva raman datoare!!!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 20.11.2006 15:20
da un telefon la 930 .. apasa pe 1 si intreaba pe cine iti raspunde daca in zona ta poti sa-ti bagi internet .. trebuie sa le spui numarul de telefon.

Sa ne spui si noua daca se poate baga internet si ce fel de abonament va merge ISDN sau ADSL ?

Posts: 5
Joined: 20.11.2006 12:47
PostPosted: 21.11.2006 13:18
mersi mult de informatie. sper sa aflu o veste buna. dar mai am o intrebare. eu nu ma prea pricep la calculatoare si te rog sa imi explici si mie ce inseamna ISND si ADSL.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 21.11.2006 15:45
ISDN inseamna ca platesti atat cat stai pe internet, deci fiecare minut conteaza :) si nu te mai poate suna nimeni la telefon in timp ce stai pe internet.

Avantaj : nu platesti nici un abonament
Dezavantaj 1 : Daca stai mult, platesti destul de mult
Dezavantaj 2 : Merge mult mai incet ca ADSL

ADSL platesti un abonament lunar , parca cel mai mic este 20EURO si au o reducere acum de 25% pe viata

Avantave : merge foarte bine, linia de telefon nueste ocupata, deci poti suna si primii telefoane in timp ce esti pe internet, nu trebuie sa mai dai dial de fiecare data cand vrei sa intrii pe internet .. calculatorul este conectat tot timpul
Dezavantaje : hmmm .. poate pretul ?

Numai bine :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 5
Joined: 20.11.2006 12:47
PostPosted: 24.11.2006 12:58
am sunat la 930 si a spus ca este acoperire in zona respectiva si merge prin ADSL. dar vreau sa ma interesez si la alte firme nu numai la romtelecom. mai bine sa stiu toate ofertele decat sa imi para rau dupa aceea. am sunat la rds si merge si ala in sura mare, numai ca trebuie sa merg la sediu ptr mai multe informatii. oricum nu conteaza asa mult pretul, avand in vedere ca la rds la blocuri in sb este abonament de 9 dolari si la romtelecom de 14. numai sa mearga asta e important. mersi mult de sfat. pa pa

Return to Internet in SIBIU

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests