SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Gala Voluntarului

Concerte, expozitii, evenimente sportive sau orice alta manifestare de care tu ai aflat spune-o si celor de langa tine.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 06.12.2007 08:57
Ieri voluntarii de tot felul din Sibiu si de peste tot si-au sarbatorit ziua lor. La Sibiu, Gala Voluntarului editia a II-a avut loc la hotelul Continental Froum (care arata foarte bine inauntru). Premii s-au dat la 9 categorii, dar despre asta se va scrie precis in presa.
Si pentru ca sunt voluntar CCE 2007 ma bucur ca am luat 3 premii: pentru proiectul care a implicat cei mai multi voluntari, pentru cel mai intersant material care promoveaza voluntariatul si pentru inca o categorie care imi scapa, dar precis ma va completa Rebelutza.
A fost o seara super, si de fapt, toti am fost castigatori, indiferent de organizatie si de activitate. Am ramas suprinsa sa aflu cate organizatii de voluntari exista in Sibiu si cate proiecte au avut.
Voluntariatul asta te face dependent. Chiar daca de la anul CCE 2007 nu va mai fi in forma aceasta, voi continua, probabil la Crucea Rosie. Pana atunci… Bravo voluntarilor!
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 12
Joined: 11.01.2005 01:36
Location: Sibiu si Timisoara
PostPosted: 06.12.2007 14:22
Felicitari voluntarilor, felicitari Rebelutzo!

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 06.12.2007 15:44
Mai multe despre Gala, aici http://voluntar.blogspot.com/
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 06.12.2007 16:42
am mai castigat la sectiunea ,,cel mai bun voluntar al asociatiei sibiu 2007" , cu echipa. nu a putut sa iasa un castigator anume, deci s-a ales echipa!
intr-adevar a fost foarte frumos !
bravo tuturor voluntarilor :)
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 06.12.2007 16:47
aha, deci asta era! (kiss)
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 06.12.2007 17:29
Bravo feteleor! :) :)
Enjoy the silence

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 06.12.2007 21:46
Gala, saraca...
Fata de la Crucea Rosie ma tem ca a facit singura totul, restul doar profitand de cintext

Proiectorul video proiecta imagini pe cei premiati si era complet inutil. Media playerul (10 sau 11, nu mai stiu) era un instrument prea complicat pentru cei de la "tehnic". Microfonie la greu. Stangacie tot la greu. Mos Nicolaiele acela nu vreau sa comentez. Excelenti copiii dansatori.
Puiu Ivanitchi a cantat mai mult pentru el (plus cam 1/5 din cei prezenti), restul "voluntarilor" fiind mult prea preocupati de a se fotografia reciproc (MAI ALES prin zona CCE). Pacat, muzica era de callitate (chiar daca nu pres sunt cu folkul).
Intrebare Treabuiau NEAPARAT vopsiti saracii copii pe fete?

@dream
chestia cu Crucea Rosie suna bine. Macar daca ai face-o.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 07.12.2007 08:26
Chisi ne ofera din nou din cupa lui matinala de venin. De data aceasta te-ai intrecut pe tine in rautate, sarcasm si, lasa-ma sa o spun, JEGOSENIE. Ceea ce e greu, dar nu imposibil pentru tine. Pa-pa!
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 07.12.2007 08:54
Da'ce, n-a fost asa?

A ajutat-o cineva pe Claudia Popa? Ca doar ea alerga de colo colo, restul se conversau unii cu altii. Si mai era Marcu, care chiar nu a prezentat rau, desi ii tiuia mike-ul ca sirena SMURD-ului
A "mers" videoproiectorul? Nu cred
NU a fost lasat folkistul din Sighisoara de izbeliste tocmai de voi, pentru care canta? BA DA!!!

Atunci ce vrei?
Ca te-ai simti tu bine acolo nu insermna obligatoriu ca si restul sa fi fost perfect. Sau daca nu ai observat asta, inseamna ca nu ai fost atenta la actiune. Pai de aia v-au premiat?
Venin? "Jegosenie?", Las-o jos.
Iar in sarcasm NU m-am putut intrece, ca nu a meritat efortul.

Inca o dovada ca cine nu are grila de valori a unora, este socotit inamic. Dara asta e.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 07.12.2007 10:42
Dragul meu chisi, eram sigura ca ai sa apelezi din nou la argumentul "nu a fost perfect" . Da se putea si mai bine. Nu a fost pe departe perfect si recunosc asta. Ti-am numit atitudinea jegoasa nu pentru ca, of, inca odata, ai foast vocea realitatii si a adevarului, ci pentru ca asa intelegi tu sa iti bati joc de tot si de toate. Gala nu s-a dorit a fi Oscarul sibian ci doar o seara a nostra, a celor care am muncit si ajutat. Programul principal nu au fost nici copii aceeai draguti- de care nu inteleg de ce iti bati joc- tu la varsta aceea probabil erai campion la dans- si nici videoproiectorul,si nici mosul acela, care a fost haios tosusi. Programul prinicpal eram NOI TOTI. Si tu vii acum sa strici asta, as cum strici tu tot ce nu e perfect in viziunea ta. Asta e intr -adevar jalnic.
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 07.12.2007 10:59
daca am spus "Excelenti copiii dansatori." asta inseamna ca imi bat joc de ei? Mai citeste o data. Am scris "Excelenti copiii dansatori". Si mai scriu o data, poete vei vedea: "Excelenti copiii dansatori". Fara ghilimele, fara nimic.

Daca am spus ce ati facut voi acolo in spate, in timp ce gala NU ERA GATA, inseamna ca eu mi-am batut joc? Sa mai spun ca TOT in timpul Galei, unii dintre voi deja atentau la praji, cozonaci si suc in camera hailanta?

BA TREBUIA SA FIE TOTUL PERFECT! Can you read me? Stii ca nu sunt pe aceeasi linie cu voi dar TREBUIA si PUTEA sa fie Oscarul Sibian pentru voluntari. Iar daca organizatorii au scuze, publicul nu are nici una. Si ghici cine era publicul?
Eu? Vice-primarele? Ceata de cameramani si pozari? No lady, ci voi.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 07.12.2007 12:42
Ah, instinctul de ziarist. acuma zice una, pe urma o intoarce cum vrea. sorry, dar si mie mi s-a parut ca la inceput ai scris destul de mistocar vis-a-vis de dreamwind si gala voluntarilor. ma rog, ca intotdeauna, ca de nu, nu e chisi care-l stim.
Enjoy the silence

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 07.12.2007 12:55
Imi cer scuze. Nu am stiut ca respectivul e Chisi.
In timpul decernarii premilor pentru CCE, eu am fost nesimtit si am intrat in fata sa fac poze si i-am ocupat locul lui Chisi de pe scaun, de langa vicele Cioruga.


Asta e, nu am stiut ca tu esti Chisi.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 07.12.2007 12:56
...si sa ne scuzi, chisi ca nu a fost protocol pentru presa asa cum te asteptai. Poate ai mai prins si tu o felie de conzonac. Ca dupa ce se va termina CCE o sa prinzi o felie mare de presa cu scandalurile pe care le pregatesti deja. Spor la lucru in continuare.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 07.12.2007 13:26
adyR cred ca acolo nu era chisi .. cred ca era fiul vicelui daca nu ma insel.. oricum , n-are sens sa mai discutati si sa va aparati in fata unui om ca si chisi , ptr ca noi stim ce am facut, si punct !
numa bine
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
Next

Return to Evenimente Sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron