SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

O afacere ...

Calculatorul, muzica, filmele, mountainbikeing-ul, arta culinara, sky, snowboarding....fiecare avem un hobby care ne umple timpul liber.
Aici o sa vedem ce hobby-uri au sibienii nostrii.
User avatar
Posts: 3
Joined: 19.04.2011 19:11
Location: Tgv
PostPosted: 19.04.2011 19:14
PROIECTE

- H.P.V. all-terain (sol, apa, gheata, zapada) - vehicul cu actionare umana, in genul ski-bob, cu 2-4 elemente de contact (roti, flotoare, aripi subacvatice, patine, schiuri,) si actionare cu pedale, mixt - cu pedale si manete si/sau electric, in mai multe variante constructive; (proiecte, prototipuri virtuale)

- H.P.V. TIP ACRO-BIKE, SKATE-BIKE, WHEEL-BIKE, CROSS-TRAINER, CHAIR-BIKE, RECUMBENT-BIKE - vehicule cu actionare umana cu 2-3 roti si actionare cu pedale clasice sau lungi, ori mixt - cu pedale si manete, si/sau electric, in mai multe variante constructive; (proiecte, prototipuri virtuale)

- VEHICUL 4X4 - Vehicul cu actionare mecanica pe ambele punti, fara mecanism distinct de directie;
- OMNIBIKE, TRANSFORMER - Biciclete cu dimensiuni reglabile in 2 clase (K – copii-tineret, Y – tineret-adulti), 4 tipuri constructive si 16 tipodimensiuni; etc (proiecte, prototipuri virtuale)

- Dispozitiv propulsor nautic autonom - in mai multe variante constructive (asigura deplasarea acvatica fara a cunoaste vreun stil de innot); (proiecte, prototipuri virtuale)
Simplicity is best !
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 20.04.2011 07:16
Salutare si bine ai venit pe forum.

Titlul topicului nu e prea potrivit, nici categoria in care l-ai postat, acum l-am mutat eu la categoria Hobby, cu gandul ca astea sunt niste proiecte pe care tu vrei sa le construiesti. Poate ar fi interesant sa pui si o poza - doua cu ce ai vrea sa iasa, sau care a fost inspiratia ta.

Mult succes.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 3
Joined: 19.04.2011 19:11
Location: Tgv
PostPosted: 20.04.2011 18:39
Esti interesat de afacere, Ovi ?
Astept o oferta pentru a putea discuta amanunte tehnice.

PS - cred ca suna interesant "Mi-as dori ....o afacere (noua)... pentru Sibiu" :lol: ... asta pt ca intentionez sa ma stabilesc pe aproape de Sibiu ...
- Desi pasiunea e hotaratoare, nu stiu daca numai pasiunea e suficienta pt demararea unei afaceri ...
Last edited by AL11 on 21.04.2011 14:02, edited 1 time in total.
Simplicity is best !
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 20.04.2011 19:10
Nu sunt interesat de afaceri, am destul de lucru cu web-ul, nu imi mai trebuie si altceva. Pt ca nu ai dat prea multe detalii, ai scris doar numele unor produse care sunt in faza de "prototip virtual" am considerat ca e mai potrivita categoria Hobby decat Mi-as dori care era strict legata de Sibiu.

Am vazut ca ai bagat acelasi mesaj si pe alte forumuri, poate daca te oboseai sa mai scri cateva cuvinte (Salutare sibieni, in curand o sa ma mut langa sibiu si caut parteneri pt ....) il lasam acolo, dar asa nu am avut de ales, ori stergeam mesajul ori il mutam, l-am mutat la hobby pt ca mi se par niste lucruri interesante si nu pot decat sa iti doresc mult succes in realizarea "bicicletelor", poate poti posta si cateva poze cu ce ai realizat pana acum.

Multa bafta si sper ca o sa gasesti parten erul de care ai nevoie pt finalizarea proiectelor.

PS. Chiar te rog sa schimbi titlul topicului, apasa butonul edit din primu mesaj si baga titlul sugerat in postul anterior.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Return to Hobby

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests