SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Stadionul "Luceafarul" redeschis

Calculatorul, muzica, filmele, mountainbikeing-ul, arta culinara, sky, snowboarding....fiecare avem un hobby care ne umple timpul liber.
Aici o sa vedem ce hobby-uri au sibienii nostrii.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 12.02.2007 17:16
Dupa o lunga perioada in care nu mai gaseai decat mizierie, noroi si conducte sparte, in sfarsit s-a redeschis stadionul Luceafarul de langa Scoala 15 de pe Bastionului. Acolo se mai vindeau si brazi iarna iar in copilarie, mai tin minte ca se improviza si un fel de patinoar mic.

Acum s-a amenajat un teren de fotbal cu gazon artifical, curat si nou, la care iti poti face abonament sau pe care il poti inchiria cu ora. Se poate juca si in nocturna, si am inteles ca au si cabine cu dus...

Deci, la fotbal, baieti! :mrgreen:
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 03.04.2007 11:34
ugly, câh ... cu toate ca e foarte bine ca i-au gasit o noua intrebuintare. dar exista si sentimentali care isi aduc aminte de ceea ce se juca pe Luceafarul inainte. HANDBAL!!! Meciuri mari, cu Steaua si Dinamo si celelalte echipe tari din campionatul romanesc. pe vremurile cand Sibiul avea 2 echipe in primele divizii la masculin si feminin. vremuri frumoase pentru impatimitzi. si s-a mai jucat handbal in `95-`96. cika shtiu asta f bine, era sa`mi rup genunchii si gleznele de cateva ori :D
TOT IO!!!

Posts: 2
Joined: 03.09.2007 05:58
PostPosted: 03.09.2007 06:06
ich kann leider nicht richtig rumänisch schreiben...

nu pot se scriu bine romeneschte... io vin din grmania... stau aitsch dela 1991

si acum am gesat asta..
dace avets timp,putets sa skri... :curses: :wave:
User avatar
Posts: 64
Joined: 01.12.2006 13:30
Location: Sibiu
PostPosted: 03.09.2007 08:57
e de ceva timp, cred ca are vreo 4 luni daca nu chiar juma de an, am si fost de cateva ori la fotbal acolo, e misto ca e in centru si numai bine dupa ce termini te poti relaxa la un suc sau o bere pe una din zecile de terase de pe acolo.
semnatura !

Return to Hobby

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron