SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

La Turn

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 28.03.2010 09:14
De-a lungul timpului am scris si de bine si de rau. Azi din pacate scriu de rau despre un restaurant despre care pana acum am vorbit doar de bine.
La Turn - vineri 26.03.2010 seara
Am fost sa mananc cu 2 colegi , si am comandat o "tagliata rucola e aceto balsamico" , in romaneste muschi de vita , taiat fasiute inguste cu rucola si otet balsamic.
Mi s-a adus o chestie care eu am zis ca e carne carbonizata acoperita cu ruccola si otet balsamic. Inainte sa zic ceva am zis sa incerc sa gust. Si cutitul se impotrivea sa taie si papilele mele gustative sa lase carnea asa sa alunece pe gat. Am chemat ospataru si i-am zis ca nu e mancabila si ca il rog sa o duca la bucatarie sa o arate bucatarului si sa ii spuna ca tagliata se face in sange. In fine dupa ceva timp mi-a adus o alta mai putin facuta carnea dar nici pomeneala de "in sange" . I-am explicat omului ca am cerut ceva si mi s-a adus altceva, chiar si a doua oara si am zis sa o las balta deoarece se vede ca nu am cu cine. La un moment dat ma intreaba ospatarul "Da dumneavoastra ati mai mancat tagliata?"
Atunci chiar mi-a parut rau ca nu am latopul la mine, as vrea totusi sa le recomand sa caute pe google termenii urmatori : "tagliata rucola e aceto balsamico", si sa aleaga sa vada doar imaginile (ca poate nu au chef de citit).... si mai discutam.
Cea mai bun? metod? de a-l face pe Dumnezeu s? râd? este s?-i poveste?ti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 28.03.2010 11:40
Bine ca nu ti-a adus ceva care misca cel putin :)))
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 08.04.2010 18:25
GASn las ca am avut noi parte de vietati in farfurie la Brasov!
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 08.04.2010 22:45
voi sunteti mai norocosi :)) tot timpul aveti parte de surprize :))

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron