SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Amber Cafe (Caffe) - NERECOMANDABIL

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.

Posts: 2
Joined: 16.11.2009 01:04
PostPosted: 16.11.2009 01:10
Nu as recomanda nimanui AMBER CAFE SIBIU! Din proprie experienta o sa va enumerez cateva motive:

-personajele acestea dubioase angajate pe post de waitress sunt sub orice critica. Poate am fost eu mai ghinionista (de fiecare data cand m-am dus) Am comandat o sticla de vin ALB. Mi-a fost servita la temperatura camerei...temperatura care iarna intr-o incapere incalzita s-ar putea sa fie destul de ridicata. Am rugat-o frumos sa imi aduca un vas cu gheata pt. a racori vinul, bineinteles ca mi-a adus niste gheata pe care o sa bag in paharul de vin ALB. De ce sa bei un vin alb bun cand poti sa il lungesti cu apa si sa il transformi in pisoarca...?! Oare avea ceva in cap fatuca asta? Ah, da, proasta dispozitie si neprofesionalismul gratis din partea casei. Nu mai mentionez faptul ca domnisoara a plecat din fata mea inainte sa termin ce am de comandat/cerut Este a doua oara cand vin in Amber si am parte de un serviciu de tot rahatul, dar este cu siguranta si ultima data. M-am facut de rusine in fata unei persoane din Viena careia am vrut sa ii arat ca exista civilizatie si servicii de calitate si in Sibiu, Romania. Regret ca am ales AMBER Cafe

- mesele din AMBER CAFE SIBIU se misca intr-un hal! Mai sa sara paharele de pe masa daca nu tineam masa cu picioarele.

- AMBER CAFE SIBIU mentioneaza pe website o varietate de cocktailuri: au cateva cocktailuri DOAR pe baza de cafea

- frappe-ul este groaznic la Amber, o lungitura oribila la plic

etc etc etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 16.11.2009 02:24
ai vrut fitze ... dhee :D
puteai sa mergi linistit in haller tot in piata mare la 2 pasi de amber , un local dragutz si cu servire cat de cat acceptabila , daca vrei sa impresionezi pe cineva din afara iti recomand crama din piata mica, spre surprinderea mea acolo am intalnit singurul osparat care chiar stia absolut to ce are in curte sa zic asa , o servire ireprosabila.

Posts: 2
Joined: 16.11.2009 01:04
PostPosted: 17.11.2009 01:08
GAS wrote:ai vrut fitze ... dhee :D
puteai sa mergi linistit in haller tot in piata mare la 2 pasi de amber , un local dragutz si cu servire cat de cat acceptabila , daca vrei sa impresionezi pe cineva din afara iti recomand crama din piata mica, spre surprinderea mea acolo am intalnit singurul osparat care chiar stia absolut to ce are in curte sa zic asa , o servire ireprosabila.


Amber are o reputatie de fitze? :banghead: :D era o seara ploioasa si urata, am intrat in cel mai apropiat local..."minunata" cafenea Amber :D desi prima experienta nu a fost tocmai placuta la Amber Caffe am zis sa nu fiu absurd ca nu exista sistem perfect si mai gresesc oamenii, dar mi-am dat seama ca la Amber Caffe situatie e de natura patologica. Nu mai pun piciorul acolo. Zici ca la Haller este ok. O sa trec si pe acolo. Iti dau dreptate, crama din Pta Mica are o servire ireprosabila, si mancarea este f buna, de fiecare data cand am fost acolo nu am avut decat cuvinte de lauda pt personal.

Merci pt post!

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron