SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Cafe Wien

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 23.04.2009 17:07
Faina locatie, taman in curtea Liceului Brukenthal. Baiatu' trebe sa fi avut muulte cunostinte si euroi ca se vede ca a primit o mare parte din parterul consistoriului evanghelic. Atmosfera e draguta, muzica nu iti sparge urechile, specialitatile de cafea au intr-adevar un fler vienez, prajiturile sunt bune. Preturile nici ele prea indecente. Singurul lucru pentru care ma intreb daca o sa mai revin este servirea. Am asteptat de ni s-au lungit urechile pana sa vina donsoara' de la bar. Bine ca s-a dus cineva sa o cheme, ca altfel acolo dormeam. La fel de prompta a fost si debarasarea mesei... Daca aveti "rabdare si tutun" si timp nelimitat, e OK. Seara se umple de kindari care se dau mari ca fumeaza, dar cei cu nervii mai tari ii pot ignora cu succes.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 23.04.2009 17:39
e frumos
si au un strudel de mere foarte bun :)
Cea mai bun? metod? de a-l face pe Dumnezeu s? râd? este s?-i poveste?ti planurile tale de viitor.

Posts: 2
Joined: 10.05.2009 19:23
PostPosted: 10.05.2009 19:33
Sincer sa fiu am fost si eu de cateva ori la cafe Wien si nu am avut probleme cu personalu, chiar am intalnit o amabilitate remarcanta pe care doar in unele cafenele si restaurante o intalnesti. Insa nu stiu ce sa intampla acolo cu aprovizionarea, pentru ca nu au torturile vieneze sa zicem ca este scuzabil (am inteles ca au o problema cu transportul) dar in rest mi se pare inadmisibil sa nu ai tu produse pe care le poti avea depunand un efort minim, sa nu mai zic ca daca te duci duminica nu mai prea ai ce prajituri sa alegi, pacat pentru ca locul este chiar foarte fain mai ales in serile in care se canta la pian

Posts: 2
Joined: 19.05.2009 12:57
PostPosted: 19.05.2009 13:02
Mie imi place foarte mult aici. De fiecare data cand vin in weekend in Sibiu e primul loc in care ajung cand ies in oras. Terasa e remarcabila, retrasa, poate chiar idilica, mai ales seara si linistita.

Niciodata nu am avut neplaceri sau nemultumiri nici cu personalul si nici cu produsele, sau nu imi amintesc.

De fiecare data am recomandat locul prietenilor si cunostiintelor mele care au trecut prin oras si nu au fost dezamagiti.

Iar, spre deosebire de alte cafenele, mi se pare ca incearca sa aibe o relatie mult mai stransa cu clientii. Eu, cel putin primesc destul de des newsletter si am si un card de fidelitate.

Asa ca, din partea mea, nota 10.

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron