SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Deja vu

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 06.01.2008 02:34
Despre aceasta cafenea ce parere aveti ?
Mie imi place ca au multe sortimente de ciocolata calda si alte bauturi , preturile sunt ok... chiar e ok locul....
Dar , cum spunea si bogdan, servirea lasa de dorit..
Sa va spun ce mi s-a intamplat odata acolo: era plin si tipa care ne servea cred ca era noua, ptr ca am vazut-o varsand niste pahare cu bautura pe niste clienti si multe chestii din acestea evidente.. acum urmeaza o conversatie intre mine si ea :

Eu: Ciocolata calda cu frisca aveti ?
Ea: Nu, ne pare rau.
Eu: Dar nu puteti pune deasupra ciocolatei , niste frica?
Ea: Nu, nu se poate!
Eu: Pai cum sa nu se poata? trebuie sa se poata... puneti doar niste frisca peste.
Ea: Sa stiti ca NU se poate !
Eu: Dar va platim in plus frisca.. nici asa nu se poate?
Ea: Aaaa..pai asa se poate! da , desigur!

Aici a urmat un moment de liniste, moment in care ea a disparut si eu cu cine eram la masa ne holbam unul la altul , cu o reactie potrivita dupa asemenea conversatie... eu nu mai pot comenta chestia asta, ptr ca ... sunt fara cuvinte...
Ca la noi , la nimeni !
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 06.01.2008 12:19
Problema la noi pare a fi urmatoarea. Responsabilitatea. Precis in capul tipei umblau nebune ganduri de genu... cine plateste? Ma cearta sefu? Am voie? Asta e teoria mea pozitiva. Cea negativa e ca duduia respectiva pur si simplu nu mai gandea la ora aia sau i se rupea de toti si de toate. Ce ar trebui sa faca fiecare client care da de asa specimene sau care primeste un "NU avem" este sa plece, si sa lase o vorba dulce managerului, sefului sau cui o fi. Si eu mergeam in Art Cafe uneori special pt sucul de rosii care era super. Ultima data am plecat cand mi-au spus ca nu au. N-are decat sa bodogane ca are suc de portocale sau bere, eu nu aia vreau.
In general, noi consumatorii inghitim prea multe de la toti.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 01.11.2009 14:25
rebelutza wrote:Despre aceasta cafenea ce parere aveti ?
Mie imi place ca au multe sortimente de ciocolata calda si alte bauturi , preturile sunt ok... chiar e ok locul....
Dar , cum spunea si bogdan, servirea lasa de dorit..
Sa va spun ce mi s-a intamplat odata acolo: era plin si tipa care ne servea cred ca era noua, ptr ca am vazut-o varsand niste pahare cu bautura pe niste clienti si multe chestii din acestea evidente.. acum urmeaza o conversatie intre mine si ea :

Eu: Ciocolata calda cu frisca aveti ?
Ea: Nu, ne pare rau.
Eu: Dar nu puteti pune deasupra ciocolatei , niste frica?
Ea: Nu, nu se poate!
Eu: Pai cum sa nu se poata? trebuie sa se poata... puneti doar niste frisca peste.
Ea: Sa stiti ca NU se poate !
Eu: Dar va platim in plus frisca.. nici asa nu se poate?
Ea: Aaaa..pai asa se poate! da , desigur!

Aici a urmat un moment de liniste, moment in care ea a disparut si eu cu cine eram la masa ne holbam unul la altul , cu o reactie potrivita dupa asemenea conversatie... eu nu mai pot comenta chestia asta, ptr ca ... sunt fara cuvinte...
Ca la noi , la nimeni !



Da. Ca local mi se pare ok. In fiecare vineri seara sunt acolo. Servirea lasa de dorit intradevar mai ales ca daca mergeti mai multi si va cocoteaza in pod uita de voi si daca va e sete aveti de facut ceva miscare. Muzica e ok, atmosfera iarasi ok... pacat de personal.

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron