SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Crasma "Propaganda"

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 02.12.2007 12:46
Nu mai stiu daca exista un topic in lista cu localurile de evitat din Sibiu, dar "Propaganda" ar fi printre primele pe lista. Barul e langa Steilmann in Piata Mare, intr-o pivnita unde erau pe vremea lui Ceausescu niste depozite. Barul e axat pe ideea de comunism cu postere in rusa cu clasa muncitoare pe pereti

Dar ce l-am pus in lista
1. Fum de sa il tai cu cutitul si fara aer conditionat
2.Servire execrabila. Am stat 1/2 ora cu paharele si scrumiera plina de la clientii de inainte pe masa fara ca cineva sa se sinchiseasca de asta.
3. Comanda se face la bar, ceea ce e ok, dar nu e nicio lista pe undeva. Poate ca nu am chef sa ghicesc ce as putea bea acolo.
4. WC -ul e mai rau decat bin gara. Ca in "Hotel Cismigiu" si fanii Vama Veche inteleg ce vreau sa spun. De hartie sau sapun nici nu intrebati.
5.Punctul asta e subiectiv rau, dar, nah, am alte standarde. Plin de kindari pana in 20 de ani pe acolo. Toti urbani, toti cu barbuta si sapca. Toti folosind expresia aia cu organul preferat in loc de semn de punctuatie. Urand de la o masa la alta, injurandu-se amical. Repet, poate e ok pt varsta aceea, pentru mine nu.

Concluzie: Nu mai dau pe acolo. Am trecut peste varsta cand tot ce doream de la locul unde ieseam era bere ieftina.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 02.12.2007 14:40
In Propaganda m-am dus destul de des in vara si desi nu mi-o placut enorm, nici sa ma plang nu pot.... important mi-a fost ca aveam prietenii in jurul meu si ne-am simtit bine. Unica faza care mi s-a parut dubioasa: am vazut un soarece si un sobolan in Propaganda.... no cultura! :lol:
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 03.12.2007 02:50
Da de Trandafirul Rosu ce zici? :)) mai exista oare, doamen am fost odata acolo din necesitatea de a bea un suc rapid cu cineva si numa suc nam baut :)) Sprite cu aroma de rugina, fum cat cuprinde, masa d tabla k la tara :)) faianta d prin '75 podea jegoasa, servire la "bar" pahare "impecabile" si clienti d la sate care t roaga sai lasi sa dea un telefon acasa sa le zica sa inchida gainile k ii seara :)) , Made in Romania :wave:
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 03.12.2007 08:35
Cam asa, dar nu mai exista. In loc s-a deschis inca un magazin chinezesc de haine ieftine si proaste, facute pe vapor. Aceleasi servicii, numai bransa s-a schimbat. Chiar si aceeasi clientela.
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 148
Joined: 20.08.2006 12:07
PostPosted: 03.12.2007 22:19
am auzit si io ca-i naspa buda pe acolo, si decoru si tot :) dar n-am avut curaj sa intru .. nu zic mai multe ca nu vreau sa jignesc pe nimeni :)
What goes around comes all the way back around..

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron