SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Mai merge cineva la cinema ?

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 17.04.2009 17:18
... se pare ca nu :(

Am ramas uimit azi cand am vrut sa merg la cinema, si la casa de bilete aflu ca doar 4 persoane au fost interesate sa vizioneze filmul, 4 cu noi doi, ca afara stateau la usa inca un tip si o tipa :( ... si cu atat de putine persoane au spus ca nu vor rula filmul.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 17.04.2009 18:09
eu merg...da depinde de film ...astept acum sa bage fast & furious 4 :D
addicted 2 snowboard
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 18.04.2009 04:19
si cum e in alte zile ? vine lumea sau sunt tot putini ?
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 18.04.2009 04:41
pai sambata si miercurea ce am vazut sa fie mai plin... cea mai multa lume am vazut`o la filmul Max Payne anu' trecut...era vineri seara cred, o fost sala aproape plina, da a si meritat
addicted 2 snowboard

Posts: 17
Joined: 16.01.2010 13:35
Location: wheels world
PostPosted: 16.01.2010 14:08
M-as duce sa vad Avatar in 3d; cica s-au investit o gramada de bani in filmul asta, chiar daca in mare parte e facut pe calculator.
Apropo...tre sa aveti o stare de spirit de la bine in sus, s-ar putea sa provoace depresii:) http://saccsiv.wordpress.com/2010/01/14/filmul-avatar-a-acut-prima-victima-in-romania-o-tanara-s-a-sinucis/
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 16.01.2010 20:27
am fost si pentru prima data la cinematograf (nu pentru film ci ca sa nu mor fara sa vad cum arata cladirea pe dinauntru :) ) la premiera twilight new moon - joi, 6 persoane gasca noatra si inca 6 persoane rafirate prin sala :P .

cealalta incercare de a vedea pentru prima data un film la cinema a fost la 2012 (care sincer nu mi se pare nimic iesit din comun, e ca toate celelalte filme de profil, godzila sau cele in care ii manhattan-ul este inghitit de cate un tsunami urias sau ras de vreun asteroid) intr-o miercuri cand am ramas pe-afara impreuna cu inca vreo 50 de "cinefili" inraiti nestiind ca in "ziua orange film" trebuie sa-ti iei bilet ca la baschet cu cateva ore inainte si sa vi cel tarziu cu o jumatate de ora mai devreme...
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image

Posts: 1
Joined: 18.01.2010 19:33
PostPosted: 18.01.2010 19:44
am si eu o intrebare :poate sa-mi spuna si mie cineva daca mai ruleaza pelicula Avatar ? si daca da, la ce cinematograf?
la cinematograful 3D din promenada mall mi -au spus ca la ei nu a rulat filmul si nici nu ruleaza.
a-si vrea foarte mult sa il vizionez.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 18.01.2010 19:50
in Sibiu inca nu a rulat la nici un cinematograf, probabil ca o sa apara la Arta peste cateva saptamani.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 19
Joined: 27.03.2009 12:04
PostPosted: 21.01.2010 11:52
Raspunsul este simplu. NU. Nu mai merge aproape nimeni de multa vreme la cinema. Nu stiu daca asta este o consecinta a faptului ca nu avem un cinematograf decent in Sibiu sau daca e invers, lipsa cinematografelor se datoreaza interesului scazut al sibienilor in aceasta privinta. Cert e ca Arta este un umil cinema de cartier fara nici un fel de pretentii si care cu greu te poate determina sa ii calci pragul, iar cel din Promenada este o gluma... proasta. Este rusinos ca intr-un oras cu aproape 200.000 de locuitori sa nu existe macar un Multiplex cu cateva sali. In general, lipsa locatiior cu destinatie recreationala, gen Mall-uri este de neinteles inr-un oras cu pretentii precum Sibiul, in conditiile in care orase mult "mai slab cotate" au asemenea facilitati de ani de zile. Dar, cum spuneam, asta se poate datora modului in care majoritatea sibienilor intelege sa-si petreaca timpul liber. Nu o spun cu rautate sau ironie, dar sibianul se pare ca apreciaza mai mult gratarele in aer liber sau o masa buna la un restaurant ardelenesc, timp in care oricum de pe un torrent se descarca, chiar daca la o calitate execrabila, filmul pe care ar fi putut sa-l vada la cinema. Satisfacut, cu burta plina si eventual cu creierul oxigenat de la atata "iarba verde" poate mai apoi sa-si savureze filmul in format CAM, in confortul propriului dormitor, in fata propriului monitor de 17 inch si uite asa, cu o bere rece in mana, viata merge inainte si fara atatea Multipexuri.
Greu de inteles de ce ne miscam tot in reluare in Sibiu cu absolut tot ce tine de civilizatie urbana moderna. Mai tineti minte cat de greu s-au miscat lucrurile de fiecare data?... cat a trecut pana sa vina primul McDonalds , primul hypermarket (Metro), iar acum cat vom mai avea de asteptat pana sa avem si noi un Mall (cica ar fi ceva planuri pt. anul asta). A... si sper ca nu o sa-mi spuneti ca avem deja unul... Promenada... deci nu... va rog, NU.
Toate cele bune...
PS: Avatar daca nu-l vedeti la un Multiplex, in full 3D experience, chiar nu are rost... mai bine il luati de pe net... Poate aveti drum prin BV, CJ, Buc... etc...
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 21.01.2010 20:07
@dilu...pui multe probleme si dupa parerea mea nu ti cont de multi factori. nu stiu ce legatura are timpul petrecut la gratare in dauna mersului la cinema. si inainte de '89 cand cinema-urile erau pline se mergea la gratar la fel de mult ca acum. poate petrecerile campenesti erau mai "devorate" decat acum. nu stiu ce vrei sa spui cu calitatea, am vazut twilight2 la arta intr-o calitate mai slaba decat l-as fi luat de pe torrent.

apoi, iar nu stiu de cand a devenit o problema lipsa unui mall, a unui magazin mcdonalds sau a unui multiplex intr-un oras in care activitatile sportive la care sa participe tineri sunt inexistente, te mananca cainii daca faci jogging in zona subarini-aleea calaretilor, cu bicicleta prin oras trebuie sa fi detinator de diploma la xtream cup, mai sunt inca probleme mari cu transportul in comun, strazi de pamant, fara canalizare, parcari.. (ma rog nu-i locul aici, se cunosc problemele).

nu e nimic grav, zic eu, ca exista aceste probleme, e normal sa mai existe, cand insa le vom rezolva, atunci poti spune ca aceste sunt o necesitate, pana atunci sunt doar un moft. si-asa lumea "buna" si-a facut un obicei din a-si petrece timpul liber la mall :mallet: eu nu cred ca in tarile dezvoltate exista tipul asta de mentalitate. daca intreaba un american "ce faci in timpul liber" si ii spui ca ai fost sa te plimbi prin mall ii cade fata aluia.
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image

Posts: 19
Joined: 27.03.2009 12:04
PostPosted: 22.01.2010 11:49
Ady, sunt de acord cu unele aspecte enuntate cu tine, iar cu altele ma tem ca nu.
Da, de acord ca Sibiul ca si oras e deficitar la foarte multe capitole, inclusiv la cele legate de activitati in timpului liber. Spun "ca si oras" referindu-ma strict la cea ce se petrece in interiorul "granitelor" orasului. Din fericire pentru noi, pozitionarea sa ne ofera totusi posibilitatea evadarii in natura cu un minim efort, natura care, sa recunoastem, este destul de ofertanta chiar si in imediata apropiere a orasului. Cu siguranta asta este si motivul pentru care sibianul (si aici ma includ si pe mine) alege sa isi petreaca o parte din timpul liber "la iarba verde". Nu e nimic rau aici, chiar am spus si in postul anterior ca nu e nici o urma de sarcasm. Chiar si in conditiile in care doar stai in fata gratarului si infuleci, fara sa faci nici o miscare, tot e mai bine decat acasa in fata TV-ului.
Da, sunt convins ca sunt muuuulte lucruri de facut in interiorul orasului pentru a stimula oamenii sa iasa la miscare, pentru a face parcari, transport in comun, strazi, etc, etc... dar mi-e trama ca nu despre asta era vorba in topicul acestui therad. Daca vrei, putem continua discutia asta,foarte interesante de altfel, altundeva. Intrebarea era: de ce nu mai merge lumea la cinema? ... iar raspunsul este simplu: pentru ca nu are unde.
Te rog sa ma crezi, nici eu nu sunt adeptul ideii de "petrecut timpul liber" la Mall, cel putin nu in modul in care am inteles noi romanii acest concept. De altfel, urasc sa merg la shopping, prefer sa merg in natura, cand vremea permite nu exista alt mijloc de transport pt. mine in afara bicicletei (cu toate capcanele de care aminteai), imi iau filmle doar de pe torenti,imi place sa-mi beau cafeaua in Piata Mica, insa mi-ar placea sa stiu ca exista si o alternativa.Despre asta e vorba.... putina DIVERSITATE nu strica, iar un Mall, consider, ca ar mai aduce diversitate in preocuparile noastre referitoare la timpul liber.(ON-TOPIC: sa am unde vedea un film in conditii decente)
Nu suport mallurile de la noi pentru ca romanul, cum era de asteptat, a inteles total gresit ideea. Pt el o incursiune intr-un astfel de loc inseamna a pierde ore vizitand "expozitii cu vanzare" de boarfe exagerat de scumpe pe care oricum nu si le permite decat foarte rar, a baga la matz un Mac sau un KFC, eventual o cafea si cateva tigari si gata... am fost la mall, ne-am simtit bine. Mi-e teama insa ca nu asta e ideea, insa ca orice lucru copiat din occident, el a fost adaptat aici dupa chipul si asemanarea noastra. Un mall, spre deosebire de un Sopping Center, ar trebui sa iti ofere o gama foarte larga de activitati pe langa shopping si mancare. Cinema, Fitness, wellness, tot felul de jocuri/sporturi. Ideea e sa le ai toate sub acelasi acoperis si sa nu trebuiasca sa traversez orasul daca dupa ce am fost la un bowling vreau sa stau cu prietenii la un film, pe urma sa bem o cafea... etc. Cam asta ar fi ideea de mall si in nici un caz ce am inteles noi romanii din ea. Dar.. sunt optimist, ne cizelam incetul cu incetul. Cotroceni Mall, cel mai nou deschis in Bucuresti se pare ca a facut pasi mari in directia cea buna. Mai ramane sa strarpim specia "cocalarul/pitzipoanca de mall", iar apoi aceste locuri vor deveni ceea ce sunt ele in occident. Locuri in care oameni normali, cu familie, copii, se duc sa se simta bine. Ramane de vazut cum ne miscam noi, sibienii (de obicei in reluare)
Imi permit sa te contrazic la afirmatia ca occidentalii si americanii nu-si petrec vremea in Malluri. De doi ani traiesc mai mult in Londra decat in Sibiu si cred ca pot vorbi in cunostinta de cauza.Nu doar ca mallurile sunt multe si pline ochi in weekend-uri, pana si o anumita categorie de muzee (de obicei cele mai mari) aici sunt un fel de mall-uri. Intrarea este libera, iar totul se desfasoara in jurul restaurantului, magazinelor din interior, lumea vine cu copii, se rade, se vorbeste tare, copii urla, altu' trece cu un hamburger pe langa tine in timp ce tu admiri un tablou, ... etc ... sincer? .. nu genul de muzeu pe gustul meu... dar.. asta e capitalismul. Partea buna in asta? DIVERSITATEA Londra are sute de parcuri, facilitati de sport la tot pasul, lumea aici e chiar preocupata de acest aspect, dar sa fim seriosi.. mai ales cand ai copii si tot tacamul.. cat sport poti sa mai faci intr-o zi libera? hai sa zici o ora maxim.. pe urma ce faci?... ca langa Londra nu exista Valea Moasei sau Valea Argintului unde sa iesi la gratar :)
Oricum... mie, sincer, imi place mai mult Sibiul ...
:missu:

PS: Ady... m-am uitat peste pozele tale... felicitari man ! :action: Foarte tari.
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 22.01.2010 14:38
total de acord cu ceea de ai scris si respect pentru modul civilizat in care ti-ai argumentat ideea. postul meu simplificat se referea la faptul ca nu e o problema (cum mi s-a parut ca ai accentuat in primul post) sau o necesitate lipsa unui cinematograf (on) sau a unui mall (of topic) in ceea ce inseamna sibiul astazi :) si ca doar in momentul in care recuperam blestematii aia de 20-25 de ani cu care am ramas in urma vestului secolul trecut sa consideram normale si necesare astfel de constructii/distractii. pentru ca nu cred ca londonezii s-au apucat sa faca mall-uri cand inca mai aveau strazi de pamant in oras... nu ma intelege gresit, nu sunt impotriva lor, sa le faca si cinema-uri si mall-uri si complex de straduri cum n-are europa de est in dumbrava daca au bani dar nu mi se pare normal sa chemi stilistul sa te coafeze, fardeze, vopseasca, ruj, in fine tot tacamul cand esti in spital in sala de operatie. mai intai te operezi si apoi restul. cam asta voiam sa spun.

despre timpul petrecut de americani sau occidentali in mall m-am exprimat eu gresit. dar ai explicat tu mai bine ce voiam sa zic :P ma refeream ca nu si-l petrec in modul in care au inteles romanii sa si-l petreaca. exact cum ai scris aici

Te rog sa ma crezi, nici eu nu sunt adeptul ideii de "petrecut timpul liber" la Mall, cel putin nu in modul in care am inteles noi romanii acest concept. De altfel, urasc sa merg la shopping, prefer sa merg in natura, cand vremea permite nu exista alt mijloc de transport pt. mine in afara bicicletei (cu toate capcanele de care aminteai), imi iau filmle doar de pe torenti,imi place sa-mi beau cafeaua in Piata Mica, insa mi-ar placea sa stiu ca exista si o alternativa.Despre asta e vorba.... putina DIVERSITATE nu strica, iar un Mall, consider, ca ar mai aduce diversitate in preocuparile noastre referitoare la timpul liber.(ON-TOPIC: sa am unde vedea un film in conditii decente)
Nu suport mallurile de la noi pentru ca romanul, cum era de asteptat, a inteles total gresit ideea. Pt el o incursiune intr-un astfel de loc inseamna a pierde ore vizitand "expozitii cu vanzare" de boarfe exagerat de scumpe pe care oricum nu si le permite decat foarte rar, a baga la matz un Mac sau un KFC, eventual o cafea si cateva tigari si gata... am fost la mall, ne-am simtit bine. Mi-e teama insa ca nu asta e ideea, insa ca orice lucru copiat din occident, el a fost adaptat aici dupa chipul si asemanarea noastra. Un mall, spre deosebire de un Sopping Center, ar trebui sa iti ofere o gama foarte larga de activitati pe langa shopping si mancare. Cinema, Fitness, wellness, tot felul de jocuri/sporturi. Ideea e sa le ai toate sub acelasi acoperis si sa nu trebuiasca sa traversez orasul daca dupa ce am fost la un bowling vreau sa stau cu prietenii la un film, pe urma sa bem o cafea... etc. Cam asta ar fi ideea de mall si in nici un caz ce am inteles noi romanii din ea. Dar.. sunt optimist, ne cizelam incetul cu incetul. Cotroceni Mall, cel mai nou deschis in Bucuresti se pare ca a facut pasi mari in directia cea buna. Mai ramane sa strarpim specia "cocalarul/pitzipoanca de mall", iar apoi aceste locuri vor deveni ceea ce sunt ele in occident. Locuri in care oameni normali, cu familie, copii, se duc sa se simta bine. Ramane de vazut cum ne miscam noi, sibienii (de obicei in reluare)


deviem prea mult de topic (bine, eu am inceput). eu cred ca singurul motiv pentru care lumea nu mai merge la film este pentru ca si-l poate lua foarte simplu de pe torrent si pentru ca la fel ca multe alte lucruri care "s-au trecut", iti este la indemana (poti sa-l downloadezi, poti sa-l cumperi f usor din magazine sau poti sa-l vezi oricand la cinema) spre deosebire de alte perioade cand cinematografele erau pline si pentru ca era greu sa gasesti un film, unele erau poate interzise, etc si era normal sa vrei sa vezi/faci ceva la ce nu ai acces sau iti este ingradit intr-o oarecare masura. ia sa fie interzisa scoala sa vezi cum or sa vrea toti elevi sa mearga :))

sa inteleg ca tu stai in londra momentan sau ai stat? cum merge acolo lumea la cinema. doar curiozitate.

RE: P.S. mersi ;)
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 23.01.2010 01:08
am fost si eu alaltaieri la cinematograful din mall.sincer m-a dezamagit 3d-ul.se vedea prost,ochelarii tot faceau flashuri parca erau fulgere noaptea.sala foarte mica.oricum nici nu trebuia mai mare ca si asa nu prea vine lumea.sincer ma asteptam la cu totul altcevasincer daca luam un film de pe net se vedea mai bine.avatarul n-o sa vina niciodata in promenada fiindca e fff scump(cica 75de mii de euro costa)cat despre lipsa mall-urilor asta esta,e criza mare nimeni nu investeste prea mult acum.ingurul care este in constructie este cel de la iesirea spre medias.cinematografele lipsesc fiindca nu mai sunt rentabile,unele eu ajuns discoteci,in altele s-au facut magazine vezi cazul pacea.asta este nu mai e rentabil sa mergi la cinematograf

Posts: 19
Joined: 27.03.2009 12:04
PostPosted: 26.01.2010 12:27
@ady
Da, inca mai sunt in Londra dar vin prin Sibiu destul de des. Cand sunt plecat mi-e gandul mereu numai acolo si abia astept sa ma intorc definitiv. Am locuit 2 ani si in Bucuresti di efectiv faceam naveta in fiecare weekend. Cu toate problemele pe care le are orasul asta, ceva ma trage inapoi spre el oriunde as fi.
Ma intrebai cum/cat merge lumea in Londra la cinema. Pai, merge pentru ca are unde si mai ales la ce sa mearga. Imi mentin ideea ca singura alternativa la piraterie este sa-i oferi omului acces la o tehnologie pe care nu si-o permite acasa. Atunci poate va downloada mai putine filme de pe torrenti, nu pentru ca il ameninta cineva (vrajala) cu parnaia, ci pentru ca va vrea o experienta ce implica mai mult decat privitul la un monitor sau chiar un TV wide screen.
Ca sa revin, pe langa faptul ca in medie (... pause:..fac o harta a zonei rapid in creieri :-) ... cam la 3-max 5 km distanta de un punct, in orice directie (ceea ce in Lodra e f. putin) ai un cinema multiplex, cu tot ce inseamna el, exista si multe cinematografe mici, sa le zicem de cartier, cum e Arta din Sibiu, unde ruleaza filme mai putin comerciale, gen Politist,adjectiv (chiar a rulat). Asta in zonele "normale" unde traieste lumea "normala", ca in centru distantele sunt mult mai mici.. acolo toate sunt ticsite. Localnicii mai sunt innebuniti dupa Live Musical_uri... plin de teatre de musical mai ales in centru.. dar asta e alta treaba.
Ca si preturi ... destul de mari daca transformi in lei si raportezi la ce e in Romania. Cam 10-12 lire un bilet la un multiplex, cam 9-10 pe la alea mici. Daca mai faci gresala sa iei si un popcorn, o Cola.. o seara la cinema cu prietena te goleste de minim un 25, daca nu 30.
La cinematografele astea mari, baietii au inteles treaba cu tehnologia si sunt in permanenta la zi. Aici, fiind televiziune digitala peste tot (cablu nu exista, totul e transmisie digitala prin aer), potentialul este enorm, iar cinematografele sunt in permanenta competitie tehnologica cu televiziunile. Cum se inventeaza ceva pe TV care ii tine pe oameni in casa, trebuie contracarat cu ceva nou la cinematografe. De ex, transmisia digitala (si.sau internetul... inca nu stiu exact cum functioneaza ca nu am) a permis cam de un an de zile sa se popularizeze , "TV on demand". Practic anumite televiziuni iti pun la dispozitie liste, iar tu in timpul liber, cand n-ai ce face iti faci singur playlisturi cu ce filme/emisiuni sa-ti difuzeze in saptamana care urmeaza la zilele.orele pe care le alegi tu. Asta a prins f. bine pe aici, iar imreuna cu HD-ul care e pe tot mai multe canale, a dus,probabil, la scaderea anul trecut a numarului de spectatori in sali. Chiar se vedea cu ochiul liber ca erau mai goale salile si cred ca asta a fost unul din motive. Rezultatul a fost ca in mai toate cinematografele au transformat o cel putin sala in IMAX: ecran imens, mai mult sau mai putin curbat, rezolutie incredibila, un sistem audio cu zj'de mii de boxe.. etc. Rezultatul?... la Avatar a trebuit sa-mi rezerv bilet cu o sapt inaite, asta dupa o luna de la premiera. Si in rest, tot timpul e full.. trebuie sa-ti rezervi mecar cu o zi inainte.
Gata... hai ca v-am plictisit destul cred... :sleep:
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 26.01.2010 22:20
wow, interesant. alta lume, alta viziune, alte mentalitati. vom ajunge si noi la nivelul acela, mai incet asa dar ne miscam :P
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
Next

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron