SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Biteco

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?

Posts: 2
Joined: 16.03.2013 07:09
PostPosted: 16.03.2013 08:28
Buna ziua,

M-am înregistrat doar pentru a-mi exprima pãrerea referitoare la serviciile oferite de firma Biteco.

Acum o sãptãmân? m-am dus la sediul din Carrefour s? le duc o geacã de fâ? (a nevestei) ?i le-am cerut s? o spele pt c? inainte cu o searã fusesem in club ?i se îmbâcsise cu fum de ?igar?. Geaca am cumãrat-o în iarna aceasta din Kenvelo si nu era prima datã cand o duceam la ei.

De obicei lãsam comanda unei femei mai b?trane care tot timpul a fost "jos pãlãria", ?i î?i fãcea treaba impecabil.
De data aceasta insã a fost o domni?oar? mai tinericã, ce nu pre vorbea ?i mesteca gumã cu gura deschisã. Am avut o oarecare re?inere a-i lãsa geaca, însã nevasta a zis s? o l?s?m c? nu are ce s? se întâmple.

Pân? la urm? am l?sat-o. Asta a fost sâmb?t?. Mi-a spus s? vin luni cã atunci sigur va fi gata.
OK..zis si f?cut... M-am dus luni ?i nu mai era domni?oara, ci doamna. Am întrebat-o dacã era gata geaca, iar aceasta s-a uitat dup? ea ?i nu a g?sit-o. A pus mâna pe telefon ?i a sunat-o pe domni?oara responsabilã de geaca nevestei. Geaca nu era gata, era aruncata intr-un co?, mototolitã. Mi-a zis doamna s? revin miercuri dup? ea cã atunci sigur va fi gata.

M-am dus miercuri spunându-mi în gând c? sigur a avut destul timp s? o spele. De data asta,geaca era frumos pus? pe umera? cu folie pe ea ( ca de obicei ) iar doamna mi-a înmânat-o cu zâmbetul pe buze. Am prins-o de umera? iar când s? plec am observat ni?te pete pe mânec?. Când am adus geaca nu a avut petele acelea pe ea. Doamna mi-a scris retur pe foaia de comand?, ?i mi-a zis s? o mai las pân? vineri. Deja am intrat la b?nuieli...

M-am dus vineri sa iau geaca ... Nu au reu?it sa scoat? petele acelea, iar cand m-am uitat mai atent mai erau si niste dunguli?e sub?iri albastre pe ea, iar pe glug? o alta pat? mare ?i urat?. I-am zis c? eu nu o iau in halul acesta fiindca mi-au stricat geaca si sa faca tot ce e posibil s? scoat? petele acelea, altfel sun la OPC. Doamna a spus ca a sp?lat-o de 3 ori ?i nu au ie?it petele.
Mi-a luat inca o dat? datele si a zis ca in cursul zilei m? va contacta cand va ajunge seful la sediu.

Nervi.. M-a sunat în cele din urm? "?eful"..dup? fa?? p?rea c? nu va da la pace cu mine. A încercat s? m? mint? c? sunt unele geci ce suporta numai un anumit num?r de sp?lari.. Era a 3-a oar? când am sp?lat-o, ?i asta numai la ei. I-am zis ca eu nu cred ce spune, fiindca a fost o geaca destul de scumpa(peste 300) ce putea fi folosita si la ski... ?i pân? la urma urmei, nu am mai auzit de geci de unic? folosin??. Când a auzit ca putea fi folosit? la ski, ghici?i ce i-a mai trecut prin cap. A zis c? gecile de ski au o c?ptu?eal? mai dificil?, ?i din cauza aia au ap?rut petele acelea. Tot încerca el s? m? prosteasc? s? pun mâna sa simt c? e mai diferit acolo materialul..bla bla... Nu i-a mers.. Am prins cu unghiile de pânza de fâ? si am desprins-o cum ar veni de captu?eala (de puf sau ce avea inauntru ) . Bineîn?eles ca tot avea pat? :lol: . Mai aveam un pic ?i puneam mâna pe foarfec? ?i îi demonstram ca nu era cum zicea el îns? nu m-a mai lasat nevasta s? m? mai ?ig?nesc cu el. Ce am observat la el... Cum observam ceva mai dubios, el spunea "pai asta e problema" .. Pai de cate ori a zis "asta e problema" insemna ca cei de la kenvelo au fost de vin? c? au p?tat ei geaca. I-am ?i zis c? nu-i nimic dac? au p?tat-o, m?car sa recunoasc?. De unde ... Le-am zis c? o s? sun la OPC, ?i mi-a zis c? nu am cum s? demonstrez ca a fost p?tat? de ei (deci in sinea lor ?tiau ce au facut ?i erau preg?ti?i cu toate armele).. Nu ?tiam ca trebuie s? le fac poze la haine inainte ?i dup?, ?i eventual s? le iau semnatur? de primire. Dac? stau bine s? m? gândesc, nu eu ci ei trebuie s? demonstreze c? a venit cu pete... Whatever :sarc: Biteco

BTW, sp?l?toria auto sucks de asemenea... De curând au m?rit tarifele si nu le spal? bine. Pe exterior le spal? cât de cât, îns? când vine vorba de interior sunt dezastru... Praf pe bord, u?i mudare, geamuri murdare... Cred ca dau doar cu aspiratorul ?i chiar ?i a?a gasesc mizerie. Merge?i la sp?l?toria aceea de pe Iorga unde e sens unic. Sunt 2 b?ie?i mai negricio?i îns? î?i fac treaba foarte bine. Intr-o zi am uitat portofelul in ma?in? si nu s-a întâmplat nimic. Sunt tarifele un pic mai mari, ins? merit?.

Bafta si :sarc: BITECO !!

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron