SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

ce parere aveti despre reprezentatia de sfarsit de an?

Discutii legate de proiectele pentru Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Posts: 6
Joined: 01.01.2008 14:46
PostPosted: 01.01.2008 15:00
Inainte de toate un calduros La Multi Ani.

Ce parere aveti de "superba" reprezentatie de sfarsit de an?
La cumpana dintr ani statea lumea si astepta un semn de trecere in noul an, si nici macar de atat lucru nu am avut parte. In schimb francezii au facut un spectacol "pe cinste" pe banii romanilor.

Voi ce parere aveti despre ce s-a intamplat anul asta de revelion in piata mare?
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 01.01.2008 15:08
Nu inteleg de ce pui "superba" in ghilimele. Ironia fina a celui care sta pe margine si asteapta marea cu sarea, moca? A deranjat faptul ca nu s-a numarat in microfon 5-4-3-2-1? Hm. Prodigy au facut un show pe cinste. Reamonn au dat si ei tot iar artifciiile au fost super. Care-i baiul?
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 6
Joined: 01.01.2008 14:46
PostPosted: 01.01.2008 15:21
Unu la mana, gusturile muzicale nu se discuta. Poate au preferam un concert sinfonic, si tocmai de aceea am ales sa vin doar la spectacolul ce trebuia sa celebreze trecerea in 08, si nu moca, ci pe banii multi, bani alocati sibienilor.

Problema deschisa de mine a fost reprezentatia dintre ani, care a fost de toata jena. Poate ca nu era necesar sa "numere" cineva ca lumea sa desfaca sampaniile, dar ne-am adunat in piata sa sarbatorim impreuna (ca doar de aceea am venit cu totii in piata), iar lumea se uita mirata si nu stia "in ce an suntem". PENIBIL. Am stat in fata magazinului Puma si pur si simplu nu am vazut superbul foc de artificii, in schimb la final am auzit multa lume dezamagita ca a venit la fabulosul si mult laudatul spectacol.


.......
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 01.01.2008 16:01
1. Exista ceasuri.
2. Daca iar incepem cu "banii nostrii unde s-au dus" ca in manele, sugerez situl Primariei.
3. Artificiile s-au vazul cel mai bine de langa fantana. Scena era asezata de 2 zile, deci nu era nicio spurpriza de unde se puteau vedea cel mai bine.
4. Nu-i poti multumi pe toti.
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 6
Joined: 01.01.2008 14:46
PostPosted: 01.01.2008 16:22
ok, ti-am remarcat parerea.
Si da, ai dreptate, data viitoare o sa imi reglez ceasu dupa robot. nu o sa ma mai bazez pe ceva organizat.

Poate sunt eu putin prea pretentios, si m-am uitat prea mult cum in alte capitale ale lumii se sarbatoreste "organizat si impreuna"

Multumesc pt parere.

Restul sibienilor cum li s-a parut?
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 01.01.2008 16:27
E @Restului...@ adica dativ, daca incepem cu atacurile...
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 6
Joined: 01.01.2008 14:46
PostPosted: 01.01.2008 16:41
ok, multumesc, dar nu vrei sa lasam si pe altii sa isi dea cu parerea?
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 01.01.2008 17:11
Reamonn or fost suuuuuuuuuuuuuuper! Tot respectu!!! Progidy... pardon Prodigy.... :lol: au fost MEGA super misto, artificiile cu mici probleme organizatorice or fost iarasi suuuper... a... si Loredana, cand o cantat pe 30 dec... o fost iar o prezenta super. Nu-s fan Loredana dar mi-a placut show-ul ei.

Prin urmare... fu fain! :)
Enjoy the silence

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 01.01.2008 19:13
ce pot sa spun despre ultima zi din 2007....la concerte n-am fost in schimb am ajuns la 12 si ceva cand era inceput spectacolul celor de la groupe f.a fost super dar nu s-a vazut din cauza cetii.aici nu-i devina primaria si nici organizatorii.nu te poti pune cu vremea.
eu am stat la intrare in piata dinspre centru si s-a vazut ceva dar a fost ceata densa s nu s-a vazut asa cum trebuia.paote de aceea multi au fost dezamagiti.probabil ca multi dintre noi suntem deja satui de atatea focuri de artificii dar sa nu uitam ca pana acu cativa ani nu aveam parte de asa ceva nici de revelion.asa ca ar trebui sa fim mandri ca am fost capitala ulturala si sa nu mai gasim tot felul de defecte.ce s-a facut in sibiu nu s-a facut nici macar la bucuresti
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 01.01.2008 19:40
baiatul asta stie ce vorbeste. asa e domne
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 41
Joined: 02.01.2007 21:49
Location: Sibiu
PostPosted: 02.01.2008 00:45
parerea mea concertul reamon frumos mi-a placut, artificiile banuiesc ca ar fi fost si ele frumoase dar vremea nu a tinut cu noi. desi.... au durat destul de putin si sincronizarea nu a fost buna au fost perioade de pauza care nu le-am inteles sau poate asa era spectacolul eu am stat undeva mai in margine. oricum lumea de lanaga mine era dezamagita. pana aici zic eu nu putem da vina pe organizatori. Insa cum zicea mini la ora 00:00 a fost buba. ori pui un cronometru undeva si incepi numaratoarea ori la ora 00:00 fix dai drumul la artificii ori spui poporului sa stea acasa. cea mai mare pporcarie nu am vazut nicaieri asa ceva de revelion. ce il durea gura pe stimabilul sa numere 10 secunde acolo? tot se gasea cineva daca se dorea. dreamwind spui ca exista ceasuri? si care mai e farmecul daca la ora 00:00 numaratoarea nu exista artificiile intarziau sa apara lumea era confuza si se intreba ce facem deschidem sampania, e deja 2008? per total dezamagit de trecerea dintre ani. despre concerte cum am zis nu ma pronunt, am vazut doar reamon cateva melodii si au fost ok.

LA MULTI ANI si sa fie anul asta plin de bucurii pentru toti
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 02.01.2008 02:11
Ceatza bato vina numa tampenii a facut anu asta :( km asta am reusit sa filmez si eu doar :( Din pozitia in care stateam eu imi era foarte greu sa vad turnul sfatului din cauza cetei dense



Posts: 73
Joined: 14.10.2006 13:11
PostPosted: 02.01.2008 10:46
Mi-ar placea sa-i vad pe cei de la Group F in anotimpul de vara.A fost ceata si nu s-a prea vazut mare lucru.Dar a fost misto.Concertele la fel.Prodigy au facut un show electrizant.Una peste alta a fost bine.Sa vedem anul acesta cu ce o sa ne mai putem lauda.Poate cu mai multa munca...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 02.01.2008 12:03
La un moment dat, in jurul orei 12, cand trebuiau cei de la Gropue F sa dea durmul la jerba aceea albastra de inceput, niste unii de la barurile din jur si chiar din piata au dat si ei artificii mai mici. Clar, fata de cele ale Group F era minuscule, dar tot deranjau. Acum nu dau vina pe altii dar nici la filarmonica dirijorul nu incepe atata timp cat tata Leana mai comenteaza telenovela de aseara.
Cel mai mult mi-a placut efectul cu turnul in flacari. Muzica a fost putin cam sinistra si ermetica pentru mine. Totusi, nicun foc de artificii nu
se compara cu cel de la 1 Decembrie.
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 41
Joined: 02.01.2007 21:49
Location: Sibiu
PostPosted: 02.01.2008 14:04
dreamwind55 wrote:La un moment dat, in jurul orei 12, cand trebuiau cei de la Gropue F sa dea durmul la jerba aceea albastra de inceput, niste unii de la barurile din jur si chiar din piata au dat si ei artificii mai mici. Clar, fata de cele ale Group F era minuscule, dar tot deranjau. Acum nu dau vina pe altii dar nici la filarmonica dirijorul nu incepe atata timp cat tata Leana mai comenteaza telenovela de aseara.
.


clar, asta a fost motivul. au asteptat sa termine aia cu artificiile sa inceapa ei. hellooo, peste tot in lumea asta exista artificii mai mici la persoanele din piete. sa recunoastem ca au dat-o in bara la 12 si ei si oficialitatile. anul trecut incantat anul asta dezamagit. asta e
Next

Return to Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron