SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Templul Concordia..aliter Templul Latzel...

"Avem un oras frumos" zicea cineva odata. Hai sa le aratam tuturor ce se poate vedea la noi , pentru ca se poate...

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 01.06.2008 13:13
1.

Lucrez dand de fapt LINK-ul direct inspre pagina web Hidden City..deja oarecum prezentata...
Acolo mentionam ca articolul Templul Latzel este o contributie meritorie...
Nu stiu cati l-au citit..si imi inchipui de ce...lipseste un sprijin pentru reprezentarea concreta a ceea ce a fost..o ilustratie..o poza...

Am avut norocul sa dau astazi de o alta pagina de pe un server din Ungaria cu Nagy-Szeben/Hermannstadt/Sibiu..poze vechi...
Din pacate se pare ca unele au fost simplu xerografiate..reproducerile nu sunt prea grozave...
De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere..daca Sibiul nu publica imagini..le luam de unde putem..si multumim maghiarilor ca le dau...si..calul de dar nu merge la dentist...


intai LINK-ul direct catre articol (2 pagini..nu uitati sa rasfoiti mai departe!):

http://www.hidden-city.eu/sibiu/city/templul_latzel_1.php


si dau si oarece poza de pe serverul din Ungaria...

1.original, asa cum o dau ei...
KLICK pe imagine:

2. marita ...
2xKLICK pe imagine

Multumesc pe aceasta cale realizatorilor paginii hidden-city si bineinteles celor din Ungaria ca au pastrat si publicat unele poze despre Sibiu care tocmai in Sibiu nu sunt cunoscute...

Lectura si vizionare placuta...


Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland
Attachments

Return to Sibiul Vechi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron