SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Turnisorul vechi

"Avem un oras frumos" zicea cineva odata. Hai sa le aratam tuturor ce se poate vedea la noi , pentru ca se poate...
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 23.01.2008 10:50
da tu crezi ca numa tu ai masina?!?!?! uiti cu cine vorbesti, fly!!!!

sa revenim la topicul nostru...
@avaxboy: pisoiul ala il tin la curte, stau pe partea cu aeroportul si e chiar super cartierul, cu exceptia faptului ca e departe de centru. in fine...
siguranta a crescut si ea, ptr ca mai nou, noaptea patruleaza masinile de politie pe la mine pe strada, si in afara accidentelor dese de motociclete (unde mereu mor unii) si a faptului ca cainii unora mananca gainile altora, nu prea ai ce sa auzi de jafuri, crime, etc.
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 205
Joined: 11.01.2008 20:57
PostPosted: 26.01.2008 20:00
Mersi de raspunsuri. Am fost cam ocupat, cu lenea. Si nu mi-a dat liber deloc. :popcorn:

Ma gandesc... sa scriu in continuare aici, sau sa ne mutam ? Voi cum votati ? Nu ca ar conta - sa va iasa democratia din cap daca vine Mojo la voi.

Chiar daca aveti si acolo Powerpuff girls, stiti ca intr-un episod Mojo si-a fabricat niste Powerpuff boys (sau cam asa, ca nu mai stiu exact), si respectivii le-au invins pe Powerpuff girls... pana cand s-au indragostit de ele si au explodat (asa o fi fost ? m-a lasat memoria, zau). Deci avaxboy+Fly_away+chisi puteti fi Powerpufii mei, ok ? Numai nu va indragostiti de ele (Hihi, Rebelutza si Dreamwind) si a noastra e victoria. :sandbox:

Pista de biciclete... deci Johannis al vostru e comunist ? Nu stiam. Avem si noi in Bucuresti farduri din astea "europene", printre care si pistele de biciclete - chipurile ne invata primarul sa fim civilizati. A, si la noi chiar sunt de partid, adica de culoare portocalie. Si tot aiurea puse (potriveala si aici), de exemplu in zona Eroilor - Opera avem pe trotuarele de aprox. 1,50m latime de pe marginea Dambovitei piste late de vreo 0,8m. Si mi se pare ca spatiul e impartit si cu pomii de pe margine. Eh, ma rog... daca avem piste pentru biciclisti parca ne mai trebuie si altceva...

Eu inca n-am pisic / dar am ochit unul mic. :scratchchin:

Si ziceti ca e circulata/zgomotoasa calea aia ferata inspre vest care trece pe langa Turnisor ?
Cam cat iti ia sa ajungi pe jos in parcul Sub Arini de la podul peste calea ferata ?

Poze ?

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 26.01.2008 20:17
Deci.
Verzi ca in cartoonul ala e si primarul ala de-aiurea...
Johannis nu e comunist. E FDGRist. Fiind un forum public, nu continui (dar tu poti pune, in gand,tot ce vrei referitor la cele doua partide: asemanari, deosebiri,). Iar pista pentru biciclisti e o poveste mica fata de altele, mai mari si mai... mari.
Habar nu am cat de zgomotoasa e calea ferata aia, dar gara e pustie 98 la suta pe zi. Si sincer, prefer galagia caii ferate decat a unui bulevard plin de idioti cu masini.
Intrebare: Te referi la pasajul de pietoni care trece peste Gara Turnisor, sau la podul peste Cibin de la intrarea in Turnisor? (langa McDonalds si Carpatica).
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 26.01.2008 22:33
de la parcul sub-arini pana la podul de la mc'donald's iti ia cam 15 minute, daca vi pe "centura" (adica pe scurtatura). oricum, sunt mai multe variante de parcurs, ca sa nu te plictisesti ;)
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 205
Joined: 11.01.2008 20:57
PostPosted: 01.02.2008 07:11
Inca o data mersi de raspunsuri, au fost de folos. Fiind destul de off-topic, n-o sa mai scriu aici, ci in alte parti de pe forum.

(era intr-adevar vorba de podul de pe Alba Iulia)

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 27.05.2008 19:48
36.


La Pagina 1. punctul 15.
am adaugat cateva LINK-uri..tot acolo o sa adun ce mai gasesc..altfel se pierde in intrebari si raspunsuri...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland

Posts: 8
Joined: 19.05.2008 20:26
PostPosted: 28.05.2008 08:42
merci mult!am inteles ca si cartierul gusterita a fost o veche asezare antica cedonia si apoi comuna pana in 1951. aparent conditiile de viata ale omanilor sunt mult mai rele ca in turnisor.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 28.05.2008 09:29
in gusterita doar de ceva vreme sau inaugurat lucrarile pt construirea retelei canalizare :)
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 29.05.2008 07:05
GAS wrote:in gusterita doar de ceva vreme sau inaugurat lucrarile pt construirea retelei canalizare :)

si in turnisor, doar acum o saptamana...
Previous

Return to Sibiul Vechi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron