SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Noul forum de pe www.sibiul.ro

Aici asteptam mesajele voastre in legatura cu eventualele probleme intalnite pe acest forum, tot aici va vom anunta despre fiecare modificare a forumului.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 26.11.2010 01:59
In aceasta noapte am facut update la forumul site-ului, in urmatoarele saptamani voi mai lucra la el pt a adauga mai multe functii, si pt a scapa de SPAM BOTs pt ca in ultima perioada m-am saturat sa tot sterg mesaje si useri, in ultimele doua saptamani incredibil cat de multe mesaje SPAM erau adaugate pe forum.

Maine o sa incerc sa mai lucrez la integrarea sistemului de login in site, daca va logati pe site sa "va recunoasca" si forumul si vice-versa.

O sa mai modific si fonturile si cateva zone care nu au inca culorile potrivite.

Va puteti spune si voi parerea, daca doriti ceva anume.

Am plecat la somn ca e 3 noaptea :(
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 27.11.2010 14:28
ovisopa wrote:
ady wrote:off-top ca ciudat noul design al forumul... sau poate pana ma obisnuiesc...


te astept sa detaliezi, ce nu iti place la noul forum : viewtopic.php?f=19&t=4111

Eu inca mai lucrez la el, azi-noapte am facut upgrade-ul si acum lucrez la finisaje :) Orice opinie conteaza :)


srisul e putin cam ciudat, sau butoanele mai exact. mi se parea mai potrivita culoarea galbena pe fond albastru (inchis-deschis cum era inainte) decat acest albastru pe fond alb la fel si acele "pliculete" care semnalau mesaje noi in detrimentul simbolurilor de acum. dar cum ziceam, probabil e o chestie de obisnuinta. ca mod de folosire pare mai usor ;) si imi place "zona" de avatar si cum sunt atasate pozele direct de pe forum. de asemenea, prefer meniul in limba romana.
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 27.11.2010 15:19
mersi de sugestii.

Scrisul intr-adevar e ciudat, si nu e acelasi font peste tot dar nu am apucat sa ma modific si chestiile alea.

Iconitele, sunt standard de la phpBB, o sa le modifc si pe alea. Mie personal nu-mi plac butoanele care apar sub fiecare post , sunt prea mari, cand o sa am timp o sa le modifc si alea. O sa mai adaug iara zona cu "quick reply" in partea de jos a paginii.

La partea de poze (atasamente) azi am lucrat sa le fac sa se deschida direct, fara a se mai deschide o noua pagina. O sa mai lucrez la aceasta sectiune pt ca ac um nu-mi place cum sunt asezate pozele din atasamente, o singura poza pe un rand, e foarte mult spatiu ocupat degeaba, probabil o sa pun vreo 3 poze/rand.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 01.12.2010 19:47
era mai clasic vechiul si mai simplu
User avatar
Posts: 8
Joined: 09.01.2007 08:00
PostPosted: 21.07.2014 18:16
nu pot sa adaug poze pe sibiul.ro
lupta csu la bine sau rau pentru galerie,sibieni,
lupta csu mereu pentru victorie,
galeria este mereu in tribuna,la bine sau rau.

Return to www.sibiul.ro/forum

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron