SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

www.sibiul.ro se muta in "casa" noua

www.sibiul.ro s-a nascut nu pentru ca Sibiul nu ar fi avut site-uri de prezentare pe net. S-a nascut pentru ca noi am zis ca putem sa facem ceva mai bun, ca putem sa punem pe net tot ce ne-am dori noi sa gasim despre orasul nostru.
Aici vrem sa ne spui tu ce ai vrea sa gasesti pe site, ce crezi ca ii lipseste...ce iti place si mai ales ce nu iti place.

User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 30.01.2010 21:36
In weekend-ul acesta voi muta site-ul http://www.sibiul.ro pe un nou server, mult mai rapid decat actualul si mai aproape (geografic) de noi, toate astea vor duce la o crestere in viteza de incarcare a paginilor, ma astept ca unele pagini sa se incarce aproape instant :)

Din pacate userii care au net de la RDS, nu vor putea observa diferenta decat peste aproximativ 5 zile, din cauza unor setari ale providerului de internet RDS, care nu isi actualizeaza noile nameservere, si le pastreaza in cache pe cele vechi pt aproximativ 5 zile :banghead: o parte din voi o sa vedeti site-ul de pe serverul vechi, probabil acolo nu o sa apara anumite poze din site, sau atasamente din forum adaugate incepand de maine.
Voi incerca sa gasesc o solutie pt a rezolva problema asta.

Restu, care nu aveti net de la RDS o sa simtiti diferenta probabil incepand de maine, daca totul decurge bine in noaptea astea :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 31.01.2010 10:37
Sa ne traiasca RDS-ul ! NOOOOT !

Gj Ovi :D la mine a mers destul de binisor paginile si pana acuma... doar partea de panorame mergea mai greu parca.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 31.01.2010 13:09
acum se vor misca si mai bine, mult mai bine zic eu din experienta de pana acum :)

Daca imaginea de mai jos este verde, inseamna ca ai ajuns pe serverul nou, iar daca imaginea este rosie inseamna ca ISP-ul tau este cam puturos :)

Image


PS. spre surprinderea mea azi am primit doua confirmari ca din RDS se incarca site-ul de pe serverul nou, ori au facut RDS ceva modifcari ori e coincidenta. In saptamanile trecute am avut destul de multe probleme din cauza asta, cand am mutat si alte situri.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 31.01.2010 19:42
Am ajuns pe serverul nou , yeee :))
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 01.02.2010 06:17
se simte diferenta :D
addicted 2 snowboard
User avatar
Posts: 18
Joined: 19.01.2010 13:01
PostPosted: 01.02.2010 13:13
si eu sunt pe server nou,desi am rds :wave:

Return to www.sibiul.ro

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron