SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Castiga unul din cele 50 de calendare cu poze din Sibiu

Asa incercam sa va multumim pentru ca ne vizitati zilnic si din cand in cand incercam sa premiem pe cei mai fideli vizitatori ai nostrii
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 26.01.2004 22:07
Regulamentul e simplu:
1. Te inscrii pe forum cu datele tale personale (scrise corect pentru identificare in cazul in care esti castigator)
2. Ne spui ce ti-ai dori sa gasesti pe site, ce impresie ti-a facut site-ul, unde ai auzit de el.
3. Poti fi unul din cei 50 castigatori al calendarului pe 2004.

[info] : calendarul contine 12 poze cu cele mai importante cladiri, monumente, parcuri din Sibiu, mai jos am pus doar cateva

Image

Spune ce ti-ai dori sa vezi pe site si noi iti dam calendarul !!!
Bafta!
PostPosted: 27.01.2004 12:53
Draga Sibiul.ro,
No :D , eu, ca drept fiind un vizitator fidel, cred ca noi privitorii, am dori sa vedem pe acest site poze cu orashul dat pentru a fi posibila o eventuala excursie virtuala, dar te rog, shi cu chestii triviale de toata ziua, ca vorba ceea, sa cunoashtem orashul cu toate calitatile shi neajunsurile sale shi sa-l iubim asha cum e.
Mersi pt atentie, yours Sergiu :)
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 27.01.2004 22:04
Sergiu wrote:Draga Sibiul.ro,
No :D , eu, ca drept fiind un vizitator fidel, cred ca noi privitorii, am dori sa vedem pe acest site poze cu orashul dat pentru a fi posibila o eventuala excursie virtuala, dar te rog, shi cu chestii triviale de toata ziua, ca vorba ceea, sa cunoashtem orashul cu toate calitatile shi neajunsurile sale shi sa-l iubim asha cum e.
Mersi pt atentie, yours Sergiu :)


deocamdata pe site gasesti aproximativ 250 de poze in 4 albume :

plus inca 13 imagini panoramice care pot fi vazute numai cu QuickTime Player , sunt super :cool:

In curand o sa mai adaugam inca 2 sau 3 albume la galeria foto, Probabil unul cu Iarna in Sibiu, unul cu Parcuri din Sibiu si poate Monumente/Statui din Sibiu.

Iar pt cei care intra zilnic pe site avem poza zilei care e la rezolutia 1024x768, numai buna de pus pe desktop ... pana acum s-au strans aprox. 400 de poze.

.. in concluzie, poze sunt dar o sa fie si mai multe :wink:

see ya
User avatar
Posts: 18
Joined: 20.01.2004 22:00
Location: hermannstadt
PostPosted: 01.02.2004 21:52
Draga sibiul.ro,

Ma numesc zamoloCse si traiesc si locuiesc in sibiu. Toate simultan. Si numitul, si traitul si locuitul. Ce dejtept sunt...
In fine.
In legatura cu cel mai bun siteu dedicat orasului de pe cibin, nici nu stiu ce sa mai vreau. As vrea sa o vad pe angelina jolie goala, dar nu cred ca se poate...
Ce as vrea eu, ar fi un fel de director al tuturor localurilor din sibiu. Adica nu numai nume, adresa si telefon, ci si o descriere si poza. Adica eu stiu doar barurile din zona centrala, dar sunt baruri super misto si in alte parti, de care nu stiu.
Asa si foaarte frumos ar fi sa stim si alte evenimente artistice din sibiu, nu numai cinema. Adica sa stim din timp daca vine noaptea devoratorilor de publicitate, ca si asa nu am fo' niciodata, da as vrea sa merg. Sau cand incepe festivalul berii (he he) sau cand ie urmatorul festival international de teatru.
Ce mai vreau... eventual mai multe date despre vremea din urmatoarele zile, nu numai minima si maxima.
Asa, si mai vreau ca sibiul.ro sa ma imbogateasca, sa-mi gaseasca o gagica buna rau de tot, si sa ma faca mai dejtept decat sunt deja. :shock:
Voila!
***************************************
http://www.zamolxe.sibiul.ro
User avatar
Posts: 293
Joined: 20.01.2004 01:04
Location: Sibiu
PostPosted: 02.02.2004 12:46
Draga zamolxe,
Pentru cererile tale, exista in majoritatea ziarelor locale, anunturi cu "Regine facatoare de minuni si dezlegari de blesteme"
:reading:
Try it!
:P

Posts: 3
Joined: 07.02.2004 19:49
Location: Sibiu
PostPosted: 07.02.2004 21:25
Am postat deja un mesaj cu ceea ce mi-ar placea sa apara pe site, numai ca l-am pus la alta categorie...apoi am vazut chestia cu concursul...asa ca-l mai pun o data si aici.. :wink:

Mi-ar placea sa gasesc pe site un orar al tuturor autobuzelor din Sibiu...orele la care ajung in statii sau macar la ce frecventa pe ora. Mi s-a intamplat de multe ori sa astept un autobuz zeci de minute pentru ca nu era in apropiere nici un chiosc de bilete de la care sa cer informatii. Adevarul e ca transportul in comun in Sibiu lasa de dorit...dar asta e alt subiect...

Posts: 1
Joined: 08.02.2004 09:12
Location: Viena
PostPosted: 08.02.2004 09:16
Draga Sibiul.ro,

eu mi-as dori sä mä pot uita si pe imagini live din Sibiu, cred cä un webcam n-ar fi o idee rea.
User avatar
Posts: 5
Joined: 19.01.2004 22:19
Location: Alba Iulia
PostPosted: 09.02.2004 13:20
Chiar ma intrebam cat mai dureaza pana o sa vedem si un forum pe sibiul.ro. Si iata ca in sfarsit putem sa ne dam si noi cu parerea despre ceea ce ati facut si ceea ce nu ati facut. In general sunt multumit de ceea ce am vazut pe site ... insa cum mai intotdeauna ar mai fi ceva de adaugat, am si io o idee ... care poate pana la urma se va dovedi de folos. Cum sibiul.ro se vrea un portal, un site care sa ofere oamenilor informatii, eu zic ca nu ar trebui limitat doar la informatii despre sibiu, muzica, filme si chestii d'astea. M-am gandit ca poate ar merge facuta o sectiune cu tutoriale, lectii, sfaturi ... chestii d'astea. Oricum de stricat nu cred ca ar strica. Poate ar fi lume interesata de cum se fac niste poze reusite (tipuri de aparate, timpi de expunere, poate despre cromatica link-urilor s.a.). Ei? ... ce ziceti :)
See ya :wink:

Posts: 3
Joined: 25.01.2004 04:02
Location: Mississauga, On, Canada
PostPosted: 12.02.2004 12:42
Buna,
Ce mi-ar place mie sa vad ar fii poze de altundeva decat din centru, as vrea sa vad poze si din alte cartiere, nu as specifica care, dar nu m-ar deranja din valea aurie sau strand, sau niste poze de prin piata cibin, sa vad si eu cum mai arata.

Multumesc pentru atentie, :D
Ioana.
User avatar
Posts: 36
Joined: 27.03.2004 13:05
PostPosted: 27.03.2004 13:50
poate nu am vazut eu, dar nu este nici macar un link despre Universitatea Lucian Blaga.

Plus o mica forma de cautare pe site, nu numai in forum ar fi bine venita.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 27.03.2004 14:36
mcanti wrote:poate nu am vazut eu, dar nu este nici macar un link despre Universitatea Lucian Blaga ...

ovisopa -> rusinica :oops: :lol:

da se pare ca lista cu facultati nu am mai terminat-o, cand am facut portalul nu am avut o lista cu toate facultatile din Sibiu si se pare ca am cam uitat de pagina aia :( ... locul unde ar fi trebuit sa apara este aici : http://www.sibiul.ro/educatie.php link-ul era facut dar nu ducea nicaieri .
mcanti wrote:... Plus o mica forma de cautare pe site, nu numai in forum ar fi bine venita.


este foarte folositor un search pe site .. dar este un pik mai complicat de implementat pentru ca nu tot continutul site-ului este intr-o baza de date, partea cu Date Generale, Date Istorice ... Biserici, Turnuri ... este scrisa pur si simplu intr-un fisier php.

Eu am lucrat la un scriptulet de search pentru stiri .. sper ca pe viitor sa am timp sa fac ceva pentru toata partea dinamica din site.

mersi de sugestii ;)

see ya
User avatar
Posts: 23
Joined: 20.01.2004 20:39
Location: Sibiu / Romania
PostPosted: 15.04.2004 23:40
Ioana Iulia wrote: Buna,
Ce mi-ar place mie sa vad ar fii poze de altundeva decat din centru, as vrea sa vad poze si din alte cartiere, nu as specifica care, dar nu m-ar deranja din valea aurie sau strand, sau niste poze de prin piata cibin, sa vad si eu cum mai arata.

Multumesc pentru atentie, :D
Ioana.


DA - mare om , mare sugestie.

Nishte poze cu gunoaie shi gropi chiar ca ar prinde bine la public.
Eventual un top al gaurilor din asfalt. Eu shtiu una noua. Abia au facut-o.

Iar .. hmm .. ca shi sugestie. Un top hazliu.
Ceva funny. Ma gandesc eu la ceva stupid zilele astea.

Ola
Cu un X-800-PRO ... hmmm ... joci Half Life cel mai mishto.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 17.04.2004 13:16
Saptamana asta ne-am hotarat sa dam o parte din calendare persoanelor care au avut ceva activitate pe forum, in felul acesta noi va multumim ca vizitati siteul http://www.sibiul.ro si forumul nostru http://www.sibiul.ro/forum ... mai jos sunt persoanele care vor intra in posesia unui calendar.
    -ariana-
    alin
    Barza Bogdan
    bluemoni
    das
    DiabloInc
    dragnet
    drushca
    fipe
    grumy78
    Ioana Iulia
    killtek
    mcanti
    Mihai
    milu marginean
    neuron
    P3rIcOLa
    raducu
    Sergiu
    Tully
    WhiteGhost
    zamolxe

Pentru a va lua calendarul trebuie sa mergeti la magazinul Grafitti Computers pe strada Tribunei nr. 12 cu BI sau CI dar inainte de asta astept un email de la cei care se gasesc in lista de mai sus in care sa-mi spuna numele lor real ;)
User avatar
Posts: 36
Joined: 27.03.2004 13:05
PostPosted: 18.04.2004 08:13
Multumesc ca ma aflu printre cei listati. O sa merg sa iau calendarul si pe urma o sa postez parerea despre el.

10x
User avatar
Posts: 36
Joined: 27.03.2004 13:05
PostPosted: 22.04.2004 16:12
Multumesc!
L-am luat de 2 zile si am uitat sa va multumesc! E super misto, calitatea este mai mult decat m-am asteptat si in general se vede ca a fost facut cu gust, pricepere si buna intentie. La fel ca si sibiul.ro!

Keep up the good work!
Next

Return to Concurs @sibiul.ro

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron