SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Se poate

Poate ai plecat pentru o viata mai buna, poate pentru altceva spune-ne si noua cum e.. ai gasit ce ai cautat?
Sau poate ca vrem sa plecam de aici....
Ce ne face sa plecam in alte tari? Oare umbla cainii cu colaci in coada in tarile calde?
User avatar
Posts: 57
Joined: 10.11.2005 15:51
Location: Toronto, Canada
PostPosted: 10.11.2005 16:11
Pentru a trai la standardele de afara, un roman ar trebui sa castige pe putin 1000 USD pe luna. Cati ajung la aceasta suma? In general, romanii plecati in strainatate, in special in US, reusesc dupa un anumit timp sa ajunga la un standard decent de viata. Probabil ca si cei din EU, dar stim prea bine ce proces anevoios de integrare este..

In fine, un salariu decent in strainatate, daca esti legal pe teritoriul tarii respective si daca ai drept de munca, iti permite sa platesti rate la casa, masina si in plus sa ai vacante in locuri exotice in fiecare an. Nu stiu cati isi permit asta din Romania.

Speranta mea este ca Romania sa ajunga la nivelul tarilor occidentale, si cred ca Sibiul este un exemplu in acest sens. Mult noroc celor de acasa! Bravo Klaus Johannis :D

Posts: 4
Joined: 16.02.2006 12:18
Location: MADRID
PostPosted: 20.02.2006 16:38
cred ca mesajul meu ajunge cam tarziu, dar sa stii ca ai dreptate, Sibiul se indreapta intr-o directie buna si asta datorita "conducerii"....
e greu peste hotare, dar dupa o perioada incepi sa te acomodezi si sa te inveti cu viata de parca ai fii la tine acasa...
in primul rand ca sa-ti faci un viitor trebuie sa lucrezi si sa-ti vezi de treaba, nu e de ajuns sa fii in alta tara mai buna.....cainii nu merg cu colaci in coada nicaieri, va spun eu...

Return to Sibian in tarile calde

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron