SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

O lume fara Michael Jackson

Toti avem preferinte muzicale, unii asculta dance, altii rap sau rnb altii manele. Care crezi ca sunt cele mai bune piese ale momentului?
User avatar
Posts: 8
Joined: 28.01.2004 08:53
Location: Sibiu
PostPosted: 26.06.2009 10:10
E atat de socanta vestea ca Michael Jackson nu mai este cu noi....Odata cu el se pare ca am pierdut copilaria si anii '90.
Sper ca "Regelui Pop", cum era considerat de catre cei in bransa, sa i se aduca o comemorare pe masura si .... legenda sa continue.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 26.06.2009 14:12
Asta imi aminteste de copilarie...



Bucuresti...

User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 27.06.2009 03:39
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k2W4-0qUdHY&feature=related[/youtube]
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 27.06.2009 04:02
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xKBLxh3u0tM&feature=related[/youtube]

cand eram mica, pe la 3-4 anisori, dansam pe muzica lui intr-o veselie. atunci eram "fan inrait" :lol:
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 8
Joined: 28.01.2004 08:53
Location: Sibiu
PostPosted: 27.06.2009 05:09
Pe data de 4 iulie 2009 ora 11 in fata Salii Transilvania va avea loc marsul auto "IN MEMORIAM MICHAEL JACKSON"! traseul va fi: plecare Sala Transilvania-Bvd-ul Mihai Viteazu-Rahovei-Hipermarket Real Parcare!!! va rog mult dati acest mesaj mai departe celor din lista pentru a putea raspandi stirea si sa-l conducem cu gandul si sufletul pe cel care ne-a fost idol,rege,copilarie sau adolescenta.
Pentru detalii puteti contacta pe Raica Teodora tel 0752643965
vezi : http://www.sibiul.ro/stiri-locale/micha ... rit/27303/
User avatar
Posts: 293
Joined: 20.01.2004 01:04
Location: Sibiu
PostPosted: 27.06.2009 15:23
Rest in peace Michael :???:
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 30.06.2009 05:37


“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 14
Joined: 05.09.2008 16:51
PostPosted: 30.06.2009 07:02
Farah Fawcett moare si ajunge la Portile Raiului.
Aici se intalneste cu Sf.Petre care o intreaba ce dorinta are.
Farah spune: Doresc ca toti copiii din lume sa se simta in siguranta.
Imediat, Michael Jackson moare.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 30.06.2009 16:46
aida wrote:Pe data de 4 iulie 2009 ora 11 in fata Salii Transilvania va avea loc marsul auto "IN MEMORIAM MICHAEL JACKSON"! traseul va fi: plecare Sala Transilvania-Bvd-ul Mihai Viteazu-Rahovei-Hipermarket Real Parcare!!! va rog mult dati acest mesaj mai departe celor din lista pentru a putea raspandi stirea si sa-l conducem cu gandul si sufletul pe cel care ne-a fost idol,rege,copilarie sau adolescenta.
Pentru detalii puteti contacta pe Raica Teodora tel 0752643965
vezi : http://www.sibiul.ro/stiri-locale/micha ... rit/27303/


OMG :)) am vazut acuma pe realitatea cine este organizatorul acestui mars automobilistic. Tipa , organizatoarea, era o prietena foarte buna dea unei vecine dea mele pe vremea cand eram mici, si stiu ca de pe atunci era nebuna cu michael jackson, radeam de ea la un moment dat ;)) era putin mai ticnita tipa :))

Posts: 8
Joined: 30.06.2009 18:51
PostPosted: 30.06.2009 19:01
GAS wrote:
aida wrote:Pe data de 4 iulie 2009 ora 11 in fata Salii Transilvania va avea loc marsul auto "IN MEMORIAM MICHAEL JACKSON"! traseul va fi: plecare Sala Transilvania-Bvd-ul Mihai Viteazu-Rahovei-Hipermarket Real Parcare!!! va rog mult dati acest mesaj mai departe celor din lista pentru a putea raspandi stirea si sa-l conducem cu gandul si sufletul pe cel care ne-a fost idol,rege,copilarie sau adolescenta.
Pentru detalii puteti contacta pe Raica Teodora tel 0752643965
vezi : http://www.sibiul.ro/stiri-locale/micha ... rit/27303/


OMG :)) am vazut acuma pe realitatea cine este organizatorul acestui mars automobilistic. Tipa , organizatoarea, era o prietena foarte buna dea unei vecine dea mele pe vremea cand eram mici, si stiu ca de pe atunci era nebuna cu michael jackson, radeam de ea la un moment dat ;)) era putin mai ticnita tipa :))


ha???????? wtf? cine esti? eu sunt organizatoarea ... eram putin mai ticnita? de ce? ca ascultam muzica buna? ca idolarizam un om care totusi este o legenda?in orice caz ... cu marsul acesta merg pana in panzele albe .vreau sa fac cea mai mare manifestatie din romania in memoria celui mai iubit artist al lumii.la inceput recunosc ca eram putin dezamagita ca nu am starnit interesul multora , dar odata cu raspandirea vestii am captat interesul mult mai mult decat mi-as fi putut imagina . va fi ceva foarte frumos.de mica mi-am dorit sa pot realiza ceva grandios pentru el, deoarece el a fost cel care mi-a indulcit atat copilaria cat si adolescenta (si nu sunt singura) . milioane de oameni din intreaga lume il plang.pe 01.07 se vor vedea mult mai multe stiri despre acest eveniment pe care l-am realizat de la inceput si pana la capat din tot sufletul pentru toti cei care au apreciat si au iubita aceasta legenda,acest Rege , Michael Jackson! R.I.P M.J.!
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 01.07.2009 04:04
:)) salut, alexandra O. iti zice ceva? :D A nu se intelege ca am ceva cu tine, ba dimpotriva am vrut sa punctez ca uni aveau "idoli" de mici. Oricum bafta, imi placea si mie MJ pana prin 94-95 dar de atunci ma cam lasat rece.

P.S. Sa te intreb totusi ceva: De ce un mars automobilistic? In contextul in care sibiul geme de aglomeratie? Eu zic ca bicicleta sau pur si simplu auto-talpa ar fi fost mult mai indicate :)
Last edited by GAS on 01.07.2009 07:37, edited 2 times in total.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 01.07.2009 05:03
...and a little TV time too...everybody wants to be a star. Pentru MJ va miscati fundu', pentru chestii importante ca dealul Gusteritei sau centura nu va agitati ...
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 8
Joined: 30.06.2009 18:51
PostPosted: 01.07.2009 08:33
GAS wrote::)) salut, alexandra O. iti zice ceva? :D A nu se intelege ca am ceva cu tine, ba dimpotriva am vrut sa punctez ca uni aveau "idoli" de mici. Oricum bafta, imi placea si mie MJ pana prin 94-95 dar de atunci ma cam lasat rece.

P.S. Sa te intreb totusi ceva: De ce un mars automobilistic? In contextul in care sibiul geme de aglomeratie? Eu zic ca bicicleta sau pur si simplu auto-talpa ar fi fost mult mai indicate :)


hmmmm ... sincer cunosc multe alexandre ca sa spun asa si nu prea-mi vine in minte :D
mars automobilistic pentru ca vreau sa se faca la nivel national si pentru a putea participa cat mai multi fasni din toate partile :)

Posts: 8
Joined: 30.06.2009 18:51
PostPosted: 01.07.2009 08:38
dreamwind55 wrote:...and a little TV time too...everybody wants to be a star. Pentru MJ va miscati fundu', pentru chestii importante ca dealul Gusteritei sau centura nu va agitati ...


i realy don't wanna' be a star. chiar nu vreau si si daca as vrea nu as avea curajul necesar. nu ma simt in stare... ci doar atat: vreau sa fac si eu ceva pentru un om care a facut multe pentru mine. de ce sa ma zbat pentru centura? sa bat eu strazile pentru niste putori care nu sunt in stare sa o gate sau pentru niste hoti in buzunarele carora se duc banii alocati acestui proiect? niciodata . ceea ce fac o fac pentru ca merita

Posts: 8
Joined: 30.06.2009 18:51
PostPosted: 01.07.2009 08:40
dreamwind55 wrote:...and a little TV time too...everybody wants to be a star. Pentru MJ va miscati fundu', pentru chestii importante ca dealul Gusteritei sau centura nu va agitati ...


ah si apropo ... sunt fan Michael Jackson , nu "studenta la facultatea de drumuri si poduri" ;)
Next

Return to Muzica

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron