SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Manele? -> DA sau NU

Toti avem preferinte muzicale, unii asculta dance, altii rap sau rnb altii manele. Care crezi ca sunt cele mai bune piese ale momentului?
Manele?

DA!
15
23%
NU ... nici in coma alcolica!!!
51
77%
 
Total votes : 66

User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 15.03.2009 13:21
da dreamwind si acum ti alegi si dupa preferintele muzicale? e chiar banal... nu cred k e un criteriu de selectie al prietenilor...
addicted 2 snowboard
User avatar
Posts: 23
Joined: 07.03.2007 12:55
Location: Sibiu
PostPosted: 16.03.2009 04:54
eu cred, ca e un criteriu care conteaza
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 16.03.2009 11:00
Nu imi aleg prietenii dupa preferinte muzicale. E absurd sa pretinzi asa ceva. Spun doar ca cine se seamana se aduna. Prietenii ti-i faci in functie de interese, afinitati si scopuri comune. Asa ca e logic sa nu am manelisti prin preajma. Si ca sa duc snobismul pana la capat (in viziunea unora) am sa adaug ca nici nu caut contact cu piti si manelari. Sorry. Maneaua in acest context find o mentalitate si un simbol al subculturii.
"Banal" ineamna neoriginal, obi?nuit, comun. Mi-ar place daca ar deveni un fapt comun sa evitam malenlizarea. Din pacate, ai folosit cuvantul ca nuca in perete. Ce sa ii faci...
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 16.03.2009 14:41
Haina il face pe om .

Cand vezi unul imbracat Dolce & Cabana sau Italiano vero sau mai stiu eu ce firme fantomatice , nici nu ai pretentia sa auzi la ringtonul telefonului lui alta piesa decat "Manele si bauturi...." Am patito in aceasta dimineata si ma bufnit rasul, stau si ma intreb cateodata oare nu isi dau seama cat de penibil par ? :)
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 16.03.2009 15:56
am prieteni care asculta manele si chiar nu se imbraca cu haine dolce&capcana si alte vrajeli... si nu is toti penibili, nu incerc sa ii scuz k nici mie nu imi plac manelele... da la chef si la betie o manea oricine asculta... si hard rock sa ii placa tot danseaza pe guta dak o luat ceva la bord
addicted 2 snowboard
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 16.03.2009 19:07
este o virtute sa te cobori la nivele net inferioare fara a fi unul de-al lor.
in fond, la Roma trebuie sa te comporti ca romanii! insa daca te stabilesti in Roma...devii unul de-al lor!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 16.03.2009 20:37
kNv wrote:am prieteni care asculta manele si chiar nu se imbraca cu haine dolce&capcana si alte vrajeli... si nu is toti penibili, nu incerc sa ii scuz k nici mie nu imi plac manelele... da la chef si la betie o manea oricine asculta... si hard rock sa ii placa tot danseaza pe guta dak o luat ceva la bord



Nu vorbeam neaparat la modul general, dar se mai intampla in viata de zi cu zi sa nimeresti in povestile unora intorsi de la munca din spania, italia si sai auzi ce porumbei scot pe gura , singurul lucru pe care ii intrerupe fiind telefoanele cu "Manele si bautura" :))


Intre timp am descoperit si minunatia de piesa de la ringtonul tipului

http://www.youtube.com/watch?v=rUXwRz4QmA4 :))) zimi ca nu tear bufni rasul sal auzi pe unul langa tine ca ii suna telefonul pe piesa asta kNv :))
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 17.03.2009 03:00
pai chiar am auzit persoane la kre le suna telefonu' pe melodia asta :))
am si coleg de lucru... da recunosc k la revelion am dansat pe melodia asta=)
addicted 2 snowboard
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 17.03.2009 05:42
Aia dspre care se povesteste aici ca nu poarte haine cu nume de homosexuali pe ele si nici ghiulul cat nuca dar aculta manele, mama, aia is cei mai periculosi. Macar manelarii recunosc cinstit cat ii duce capul. Astia pozeaza in pseudo- ceva, dar pe ascuns mai trag o gura de aer cu un Guta mic.
Si eu sunt surpinsa sa vad foste colege de facultate, PROFESOARE de la care se pretinde totusi ceva inteligenta in cap, ca asculta manele. Asta inseamna ca
1. Nu sunt atat de destepte precum par, neputand sa faca diferenta intre muzca si gunoi
2. Au o personalitate 0, daca dupa 4 ani de invatatura hard nu au priceput nika
3. Sunt ipocrite, pozand in intelectuale de carton
4. Labilitate psihica. Ce daca toti din jurul tau asculta? Tu esti oaie sau om?
Concluzia? Mai rarut ca-i mai dragut. Sorry, girls!
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 17.03.2009 12:56
Am si eu prieteni care asculta manele,nu tontest, dar imi cunosc orientarile si nu se rup in figuri sa zic asa de fata cu mine. Daca nimeresti la o nunta,o petrecere, unde canta manele nu poti sati bagi dopuri in urechi se mai intampla sa si asculti ca nu ai ce face. Am luat parte insa si la nunti fara nici un gram de manele si pot sa spun ca a fost o atmosfera superba si toata lumea sa simtit bine :)

La mine cand vine vorba de o piesa conteaza in primul rand ritmul si mai apoi modul in care se imbina versurile cu ritmul, la manele ritmul ii km tot o apa si un pamant doar ca suflu unu mai rar din saxofon sau unu canta la acordeon mai a paguba, in rest... plictiseala mare si versuri cum doar niste copii de cls a 2a poate face. :)
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 21.03.2009 07:04
va recomand profilul urmatorului utilizator ca sa vedeti mentalitatea unui manelist inrait :)) Aruncati o privire peste filmuletele lui :D

http://www.youtube.com/profile?user=moc ... iew=videos
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 24.04.2009 04:56
nu stiu daca ati mai auzit-o pana acum dar trebuie :)) ultima senzatie in randul manelistilor (eu azi am auzit-o la morar in emisiune, spre norocul meu omul a intrerupt super/hiper/mega hit-ul dupa primul refren). daca pana si cei de la otv au facut baza de ea, in aplauzele dvs - roxy manelista :))=))

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8S71E2K90g8&feature=related[/youtube]
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 24.04.2009 05:15
iar dupa "as vrea sex cu un extraterestruuu/ sau cu dan diaconecuuuu" :mallet: iata si varianta cu care au venit la emisiunea "rai da buni" cu radu morar...

“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 24.04.2009 05:20
am crezut ca ii toaca de la biserica cand a inceput "piesa" si am vazuto pe tipa asta, eu nam inteles 2 cuvinte din ce canta... Doamne ... fata asta urla pur si simplu :))

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 24.04.2009 07:36
NU stiam ce sunt..am auzit-o pe ultima..nu vreau sa jignesc pe nimeni..mi s-a incretit pielea, m-a luat cu frisoane si cu calduri de la rarunchi asa ca'cu hieru'rosu...
Si am baut o palinca de Satmar sa-mi spal gustul ..si am pipat doua tigari facute din tabac olandez, aromat si bun ca pita calda-n gura.....

Phuu...

La asta nu m-am gandit...

sa-ti bati copchiii de foame...

SUNTETI PIERDUTI...vine TIGANIADA

Poate o sa intelegeti mai bine ... daca veti citi comentariul meu de astazi,
24.04.2009 la:
Sibiu Standard:Imparatul Iulian atacat cu cocktailuri Molotov:

http://www.sibiustandard.ro/25645/imparatul-iulian-atacat-zcu-cocktailuri-molotov.html



Adios...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen Deutschland
PreviousNext

Return to Muzica

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron