SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Cumparaturi online - ati comandat ceva online?

Pentru ca suntem prinsi cu munca de zi cu zi sau cu orice alte activitati care practic ne mananca mai tot timpul liber, am zis ca aici am putea sa ne intalnim la un paharel....de vorba.
Ati cumparat ceva online?

Da, de obicei e mai ieftin
2
100%
Nu pentru ca nu am incredere
0
No votes
Nu pentru ca vreau sa vad marfa inainte de a o cumpara
0
No votes
 
Total votes : 2


Posts: 1
Joined: 17.02.2010 09:24
PostPosted: 17.02.2010 10:02
Aveti experiente in cumpararea online? Aveti sau nu incredere? Ati cumparat pana acum ceva? Din Romania sau din afara?
Care este riscul? Pana acum am ales doar tranzactii cu risc minim:
Am un cont pe ebay.co.uk si automat si unul paypal. Trebuie sa ai un card valabil. Am cumparat mai multe pe ebay pana acum, filtre si obiectiv foto, telefon mobil, etc. Serviciul paypal e gratis cand cumperi si iti asigura automat o garantie a seriozitatii tranzactiei. Mai precis, am luat o tzeapa de curand, vanzatorul nu mi-a trimis produsul. Am raportat la ebay, si la paypal. Au investigat si fara prea multe discutii mi s-au virat banii inapoi pe card. Practic suma apare platita dar vanzatorul nu o primeste pana cand cumparatorul nu da OK la primirea produsului corespunzator.
Din Romania am cumparat online pana acum doar asigurarea RCA. grs.com.ro/asigurari-online.html
Aici mi-am ales asigurarea pe principiul cea mai ieftina (au un calculator) am comandat. M-au sunat pentru confirmare si am platit la primire. Polita am primit-o prin Fan Curier.

Return to SSDD (same shit different day)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron