SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

112 sau bata de baseball

Pentru ca suntem prinsi cu munca de zi cu zi sau cu orice alte activitati care practic ne mananca mai tot timpul liber, am zis ca aici am putea sa ne intalnim la un paharel....de vorba.
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 25.04.2009 05:14
Un oligofren iti parcheaza in fata portii => nu poti nici intra in curte si nici sa iesi din curte.

Eu cu cea mai mare placere i-as crapa parbrizu', i-as face pana sau mi-as folosi cele 8 chei de la casa sa ii desenez un model tribal pe lateral si pe capota. Problema e ca daca sunt prins si vine politia am incurcat-o.

Prima varianta cade din pacate. Ramane ce-a de-a doua optiune: 112.

Cine se ocupa cu asa ceva ? Comunitarii sau "clasicii" ?

La mine e o problema majora si nu se va rezolva cu afise de genul Atentie garaj! sau pui un bolovan in fata portii.
La mine in curte sunt o gramada de familii si peste 10 masini. Uneori stam la coada sa iesim din curte. E groaznic !

Need help :)


edit: sau inca o varianta. Intra in curte, isi lasa masina acolo, isi fac cumparaturile si pleaca :)

Avem vreo firma in Sibiu de ridicat masini ?
User avatar
Posts: 647
Joined: 09.01.2008 20:16
Location: pretutindeni si nicaeri
PostPosted: 26.04.2009 08:41
io zic sa nu sari cu bata(vezi cazu gigi becali)
sunt radical si visul meu e sa ajung piR patrat
User avatar
Posts: 138
Joined: 21.12.2008 07:43
PostPosted: 27.04.2009 19:50
punei cuie la roti :)) asa se invata minte dar nici nu poate dovedii nimic :lol:
Fishing......4ever, but only in C&R
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 28.04.2009 03:54
Of... asa am patit noi, cu cuie. Parcaseram undeva si n-am stiut ca locul era revendicat de altcineva. Dar masar puteau sa ne avertizeze cumva, cu unbiletel, sergator ridicat sau verbal. Asa ca hellraiser, fi finut si da -le un ultimatum.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 28.04.2009 06:12
O sa mai caut si eu ceva informatii legat de aceasta problema, mi se pare interesant, deocamdata am gasit doar atat :

http://www.sibianulonline.ro/sibiu/masi ... ui-3355058

Oricum cred ca in primul rand ar trebui sa pui un semn cu Atentie Garaj si eventual unu cu "Se ridica masina in caz de parcare" ... ca sa ii sperii macar pe unii dintre ei.

...

Art. 175. - Se interzice stationarea voluntara a vehiculelor:
a) in toate cazurile in care este interzisa oprirea voluntara;
b) in zona de actiune a indicatorului cu semnificatia "Stationarea interzisa" si a marcajului cu semnificatia de interzicere a stationarii;
c) pe drumurile publice cu o latime mai mica de 6 m;
d) in dreptul cailor de acces care deservesc proprietatile alaturate drumurilor publice;
e) pe partea carosabila a drumurilor nationale. In cazul in care nu este posibila scoaterea vehiculelor in afara partii carosabile, acestea vor stationa cat mai aproape de marginea drumului;
f) in pante si in rampe;
g) in locul unde este instalat indicatorul cu semnificatia "Stationare alternanta", in alta zi sau perioada decat cea permisa, sau indicatorul cu semnificatia "Zona de stationare cu durata limitata" peste durata stabilita.drumurilor publice;

PS. din cate am vazut pe net la 112 se suna doar cand sunt urgente, in cazul tau cred ca Politia si Primaria ar fi institutile care ar trebui sa se ocupe ..
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 29.04.2009 16:05
Eu stau in zona Pietei Cibin. Te invit in fiecare sambata si pe langa asta, cu ocazia sarbatorilor sa te plimbi pe acolo. E greu si pe jos, apai cu masina. Revin cu mai multe detalii maine.

Numele subiectului e mai mult sa sune atractiv, sa citeasca lumea :)

Return to SSDD (same shit different day)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron