SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

info pls!!!

Pentru ca suntem prinsi cu munca de zi cu zi sau cu orice alte activitati care practic ne mananca mai tot timpul liber, am zis ca aici am putea sa ne intalnim la un paharel....de vorba.

Posts: 2
Joined: 08.07.2008 06:01
PostPosted: 08.07.2008 06:15
Exista in sibiu vreun strand sau un loc unde sa faci baie respectiv plaja? eventual un Aqualand daca nu cer prea mult...
In afara de fantanile arteziene, ca din astea am observat ca aveti din belsug.

Posts: 77
Joined: 26.06.2008 10:51
Location: SIBIU
PostPosted: 08.07.2008 06:51
intreaba de tziglari si de lacul lui Binder....super Aqualand.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 08.07.2008 06:55
Din pacate in Sibiu nu exista nici un strand cu plaja (functional) dar cred ca prin august se vor termina lucrarile de reamenajare a strandului din Cartierul Strand.

Alte locuri unde poti sa faci baie sunt:
1. Baia Neptun (in spatele hotelului Continetal Forum)
2. Bazinul Olimpia (nu stiu sigur daca a fost redeschis)

In afara sibiului cred ca cel mai aproape gasesti strand cu plaja si tot ce vrei la Ocna Sibiului (17 km)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 08.07.2008 07:02
3ntyti wrote:Exista in sibiu vreun strand sau un loc unde sa faci baie respectiv plaja? eventual un Aqualand daca nu cer prea mult...
In afara de fantanile arteziene, ca din astea am observat ca aveti din belsug.


In Sibiu...NU...

Pentru amanunte vide ce-si doresc sibienii de ani de zile, si mai ales...posibilitatea inafara Orasului de a face oarece in privinta asta...
Dar curge Cibinul..unde se facea baie sanatoasa pe vremuri...la Cascada din Turnisor...
Cat de sanatoasa acum...indoim-as...

deci cititi totul despre in Mi-as Dori...Vrem Strand:

http://www.sibiul.ro/forum/viewtopic.php?t=2108


Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 08.07.2008 07:09
ovisopa wrote:Din pacate in Sibiu nu exista nici un strand cu plaja (functional) dar cred ca prin august se vor termina lucrarile de reamenajare a strandului din Cartierul Strand.

Alte locuri unde poti sa faci baie sunt:
1. Baia Neptun (in spatele hotelului Continetal Forum)
2. Bazinul Olimpia (nu stiu sigur daca a fost redeschis)

In afara sibiului cred ca cel mai aproape gasesti strand cu plaja si tot ce vrei la http://www.sibiul.ro/orase-din-sibiu/ocna-sibiului.html Ocna Sibiului (17 km)


Pe scurtatura..deci prin Teresianum...Gara Mica...vechiul drum catre Ocna...cam 9 km cu bicicleta...asta era drumul nostru...ajungeam de-o data cu trenul...
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 08.07.2008 07:21
owiwan wrote:intreaba de tziglari si de lacul lui Binder....super Aqualand.

owiwan, nu cred ca ai fost de prea mare ajutor pt 3ntyti .. pe viitor decat sa scrii numa' balarii .. TACI DRACULUI DIN GURA
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 2
Joined: 08.07.2008 06:01
PostPosted: 08.07.2008 07:25
multumesc Ovi!
ovisopa nu owiwan. voiam ceva unde sa fac plaja si mai aproape de oras dar pana la urma cred ca o sa aleg ocna sibiului, am vazut pe net ca este foarte frumos.
M-am interesat si de tiglari si lacul lui Binder recomandare a lui owiwan si am starnit mari hohote de ras din partea colegilor sibieni.

Posts: 77
Joined: 26.06.2008 10:51
Location: SIBIU
PostPosted: 08.07.2008 08:00
draga 3entiti bine ai facut ca ai ales Ocna Sibiului si dupa cum banuiesc ca ti-ai dat seama lacul lui Binder si tziglari sunt niste locuri despre care noi sibieni nu prea place sa vorbim, sau daca vorbim n-i se sugereaza prieteneste de catre site admin "SA TACEM DRACULUI DIN GURA" ca acolo sunt doar balarii....si cartierul tineretului (realizare mareata a stapanirii nemtzesti)

....sau dl. ovisopa a vrut altceva sa spuna prin elevata exprimare???

si eu sunt de acord sa promovam sibiul dar nu ascunzand mizeriile, hai sa trecem de etapa asta si sa-l promovam cinstit "ca afara-i vopsit gardul si la periferie-i leopardu' si lacul lui Binder si licitatiile si carabulea si retrocedarile si selimbarul si maricutza si mall-urile etc.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 08.07.2008 09:02
Si iara ne invartim. Am impresia ca pe forum exista cateva idei la care revenim mereu din lipsa de preociupare, imaginatie sau din plictis.
1. Religia- subiect fara capat...
2. Pro/anti Johanis-fara numar, fara numar
3. A fi sibian si mandria locala...promovarea pozitvului si asunderea "miseleasca" a partilor negative sau nu chiar roz bombon glazurat.

Caldura mare, mon cher...
Sibiul e un oras. Nici mai cu mot si nici mai prejos de alte orase. Cu mizerii si cu minuni. Depinde de ce vrei sa vezi.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 08.07.2008 10:09
nu tiai mai gasit mai una... tot asa de stresat esti? :D si acum sa revenim la subiect....
Draga 3ntyti fa abstractie de owiwan ii un mic Alexandru Lapusneanu , membru nou care incearca sa se integreze in acesta comunitate prin ironizarea membrilor vechi :) . Asa deci dupa cum ai aflat in randurile de mai sus din pacate nu avem inca un strand in adevaratu sens al cuvantului... sibianul vara cand ii caldura mare ia masina si fuge la Ocna :) sa nu te astepti la cine stie ce nici de la Ocna k nui chiar asa cum pare prin poze (atentie mare la scari :) Ovi Sopa ii devina k arata asa bine in fotografii nu stiu ce le face la poze dar ies super tot timpu... .


A si uitasem ceva... 3ntyti bine ai venit si la mai multe posturi :)

P.S. Owiwan te astept cu ironizarile de rigoare si glumele basesciene ;)

... medicamente.... !!!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 08.07.2008 10:37
domnule owiwan, daca chiar ai 32 de ani ai o problema....

nu stiu ce a fost in mintea ta cand:

1. ti-ai facut o adresa de email pe yahoo (entyti@yahoo.com / 07.07.2008) .. tocmai pe yahoo nu puteai sa alegi alt email unde nu pot sa vad data la care a fost creata adresa ???

2. azi ti-ai facut cont nou pe http://www.sibiul.ro (3ntyti) folosind adresa de mai sus.

3. tot azi ai facut pe "strainul" (3ntyti) si intrebi unde se poate merge la baie in sibiu ...

4. dupa care te-ai logat cu owiwan si ai raspuns la mesajul bagat inainte de pe userul 3ntyti


... iti place sa vorbesti singur ?

azi ai primit al doi-lea avertisment .. dupa care urmeaza un ban de 3 zile

pe scurt -> owiwan = 3ntyti
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 08.07.2008 10:57
stati sa trag aer ca sa nu mor de ras!! :lol:
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 08.07.2008 12:05
betooonnnnn fra sa mor eu uite dami un privat dak ai nevoie sa gasesti o fata serioasa pe cuvant , nu de alta dar vad k suferi nu gluma :)) Esti travestit k vad k ai dubii... male or female... :)) Citesc mesajele acum dupa ce am aflat si rad de ma doare burta :)))

Trebuie sa recunosc totusi k de 3ntyti mia placut :)) a stiut sa vb frumos ... cat so fi chinuit saracu...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 08.07.2008 15:08
chiar asa ocara! cata batjocura.....sa iti dai singur cu lopata in cap!

nu ma bucur, ci il compatimesc!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 148
Joined: 20.08.2006 12:07
PostPosted: 08.07.2008 18:32
penibil.. daca tot vroiai ceva sa zici owiwan, puteai sa zici direct fara sa te dedublezi :)))
What goes around comes all the way back around..
Next

Return to SSDD (same shit different day)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron