SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Nu da spaga! - concurs de eseuri si concurs de afise

Pentru ca suntem prinsi cu munca de zi cu zi sau cu orice alte activitati care practic ne mananca mai tot timpul liber, am zis ca aici am putea sa ne intalnim la un paharel....de vorba.

Posts: 11
Joined: 09.08.2004 20:45
PostPosted: 22.10.2004 22:56
Nu da spaga! - concurs de eseuri si concurs de afise

Ti se intimpla sa platesti de doua sau mai multe ori acelasi serviciu pe care il ceri de la autoritati? Lumea vorbeste deseori in jurul tau despre coruptie? Ai senzatia ca e ceva normal? Cei care primesc bani de la tine se comporta ca si cum asa ar fi normal? Merita sa afli un lucru: Coruptia mica este o cheltuiala dubla, neoficiala, pentru a beneficia de bunuri si servicii deja platite din taxe si impozite sau pentru drepturi deja castigate!
Daca ai intre 15 si 25 ani, sau chiar mai mult, si esti impotriva spagilor, initiatorii campaniei te invita sa scrii un eseu sau sa faci un afis pe tema NU DA SPAGA!

http://www.europe.org.ro/euroatlantic_c ... aspaga.php


______________
EuroAtlantic Club
monitoring Romania's efforts to join the EU
http://www.europe.org.ro/euroatlantic_club/
mail to: P.O.Box 13-166, Bucharest 70700
e-mail to: lucian.branea@gmail.com
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 25.10.2004 13:50
Imi place tare mult tema concursului vostru :D , abea astept sa vad castigatorul.

O sa fie mai multe afise /eseuri disponibile pe net sau o sa fie doar castigatorul de la fiecare categorie? ( intreb asta pt ca nu am prea avut timp sa citesc tot ce scrie pe pagina unde a fost lansat concursul :oops: )

see ya

Posts: 11
Joined: 09.08.2004 20:45
PostPosted: 31.10.2004 12:12
mai multe... si nu e doar un singur 'cistigator', ci cite 3 premii, ca la orice concurs serios..:>

In alta ordine de idei, termenul limita pentru concursuri e miine, la ora 17 !

Profitati, deci, de ora in plus pe care v-a oferit-o, noaptea trecuta, Guvernu' Mondial si NU dati spaga - dar explicati si altora cum se face chestia asta !

Return to SSDD (same shit different day)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron